Menu
Cestovanie

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry jednoducho milujem. Kedysi sme sem chodievali s našimi deťmi každý rok. V lete sme chodili na túry, pochodili sme veľa, vystúpili sme aj na Rysy, v zime sme sa učili lyžovať. Keď boli potom synovia starší, už nechceli s nami viac na dovolenky chodiť a my sme začali chodiť k moru.

Asi pred 3 rokmi sme sa do Tatier znova vrátili a ja som bola tou krásou uchvátená a povedala som si, že budeme sem aspoň raz za rok chodiť.. A vzhľadom na situáciu okolo korona vírusu, sme boli v lete teda v Tatrách na Štrbskom plese. Počasie bolo trochu nestále, ale tak to v horách chodí. Pripravili sme sa na všetko.

Zo Štrbského plesa sme chodili na túry, vyšli sme k vodopádu Skok, dokonca sme ešte ďalej nad ním pokračovali. Pod vodopádom väčšina turistov svoju túru končila, ale my sme sa vybrali ešte vyššie. Tatry sa nám za to odvďačili krásnymi výhľadmi.

Pohľad zhora

Popradské pleso a výstup na vrch Ostrva

Pohľad z vrchu Ostrva. Dole pod nami Popradské pleso. Pred 20 rokmi sme vystúpili na tento vrch aj s deťmi, Teraz som už mala dosť problémy, často som musela oddychovať – vek už neoklamem. Ale dala som to.

Po dobrom výkone zaslúžená odmena. Guláš ako sa patrí. Chutil výborne.

Posledný deň nášho pobytu v Tatrách ma manžel nahovoril na výstup na vrch Solisko. Kolená dostali na tých skalách riadne zabrať, k tomu ešte fúkal veľmi silný vietor. Na vrchole sme sa museli pridržiavať aby nás neodfúklo. Ale ten výhľad bol úžasný.

Pohľad zhora, pod nami celé Štrbské pleso.

Cesta nadol, horské kvety na zjazdovke pre lyžiarov.

Po dobrom výkone opäť odmena, u mňa v podobe bryndzových halušiek – tie proste milujem a nikdy im neodolám.

Krátka prechádzka v Tatrách je na konci. Dúfam, že sa vám páčila. A čo vy? Ako je to u vás? Kam chodíte radi na dovolenku? Navštívite občas tie naše krásne Tatry?

No Comments

    Leave a Reply