Menu
DIY

Ako recyklovať plechovky

Dnes by som sa chcela zaoberať obľúbenou recykláciou, ktorá je v dnešnej dobe veľmi populárna. Venovať sa budem úplne jednoduchej recyklácii plechoviek. Plechovky tak neodhodím do odpadu, ale ďalej použijem. Jedná sa o veľmi jednoduchý proces, za jedno popoludnie sú veci hotové. Najprv si musíme rozmyslieť, na čo chceme plechovky použiť. Ja som sa rozhodla pre využitie v kuchyni. Preto som zvolila dekoráciu v bielej a čiernej farbe.

Najprv si treba kúpiť a pripraviť pomôcky.

Farba v spreji, v mojom prípade biela a čierna, univerzálna akrylová ceruzka-popisovačka na zdobenie, tiež v bielej a čiernej farbe, plechovky, rukavice a fólia.

Môžeme použiť aj farebné plechovky, pokiaľ ich budeme farbiť čiernou farbou. Inak som použila klasické plechovky oblepené papierom. Tie som namočila do vody a papier odstránila. Plechovky musia byť dobre umyté a vysušené. Pred samotným farbením požite ochranné rukavice a fóliu na podložku, na ktorej budete pracovať.

Treba sa naučiť, ako postupovať s farbou v spreji. Musíme ju pred použitím dobre premiešať a potom z určitej vzdialenosti na predmet striekať. Plechovku podľa potreby otáčať, aby bola farba po celom objeme. Potom plechovku postavíme a necháme vyschnúť.

Takto vyzerajú už nastriekané plechovky. Nechala som ich vyschnúť. Keďže som pracovala na terase a bolo pekné počasie, nápisy som nanášala už asi po 2 hodinách. Použila som akrylovú popisovačku.

Biela ceruzka bola tenšia, čierna hrubšia. Na písanie nápisov určite odporúčam hrubšiu, ľahšie sa mi s ňou pracovalo a nápisy sú výraznejšie.

Plechovky sú na dekorovanie už pripravené. V kuchyni poslúžia hlavne na odkladanie kuchynských pomôcok. Ja som zvolila bielo čiernu kombináciu, pretože mám bielu kuchynskú linku. Samozrejme je na vás, akú farbu si zvolíte a ako si plechovky vyzdobíte. Všetko je už len na vás.

Tieto dekorácie sú na inšpiráciu. Dúfam, že som vás motivovala a tiež niečo podobné vyskúšate. Prajem vám pri tom veľa zábavy a radosti.

No Comments

    Leave a Reply