Menu
DIY

Ako si vyrobiť drevené domčeky

Drevené domčeky v interiéri sa mi páčia. Slúžia na dekorácie, zútulňujú daný priestor najmä na Vianoce ale aj mimo nich. Výhoda drevených domčekov spočíva v tom, že si ich môžeme vyrobiť v rôznych tvaroch a namaľovať podľa vlastnej fantázie. Naše domčeky som vyrábala zo zbytkov drevených odrezkov, čo zvýšili pri stavbe našej terasy – zo stĺpov. Manžel mi s tým trochu pomohol, spílil domčeky do želaného tvaru. Ja som ich potom upravila do želaného výsledku.

Prvé domčeky som nechala s jednou šikmou strechou. Takto zostali vyššie, čo bol môj pôvodný zámer mať vyššie domčeky. Pripravila som si kriedové farby a štetce. Použila som bielu farbu ako podklad a na bielu som zľahka naniesla ešte béžovú.

Farba schla pomerne rýchlo, mohla som po krátkej prestávke pokračovať ďalej. Na zdobenie a kreslenie detailov som použila fixky decor pen. Nedávno som si kúpila celú sadu, využila som viacero farieb. Najprv som si ceruzkou predkreslila detaily ako okná a dvere. Potom som ich obkreslila a okná vyplnila čiernou fixkou.

Dvere na domčeku som vyfarbila pôvodne hnedou fixkou, ale táto farebná kombinácia sa mi nepáčila. Premaľovala som ich tmavofialovou fixkou. Bolo to lepšie. Na dvere som domaľovala venček, pribudli ešte okná, ozdoba na strechu a domčeky boli hotové. Robila som dva rovnaké.

Hotové domčeky. Dekorácia na kuchynskej linke a na okne.

Z opačnej strany som namaľovala tie isté domčeky modrou farbou. Dajú sa používať obojstranne, čiže dajú sa striedať, čo je veľmi praktické.

Medzi čiernymi štvorčekmi – oknami, som dokreslila rámy okien bielou fixkou – centropen.

Hotové modré domčeky. Tu som nakreslila len okná, nechcela som, aby boli rovnaké. Sú také jednoduchšie, bez dverí a bez venčekov.

Posledný domček má normálnu strechu. Zvrchu som na ňu prilepila malé zaoblené paličky. Kúpila som ich v jednom kreatívnom obchodíku. Lepila som ich tavnou pištolou. Namaľovala som naň ružové srdiečko, napísala fixkou nápis family a ešte ozdobný venček. Myslím, že to bolo tak akurát. Dekorácia na stole.

Drevené domčeky v mojom podaní. Bola to moja prvotina. Na začiatku som ani nevedela, ako ich spravím, prišlo to samo. Taká malá improvizácia. Improvizujete niekedy aj vy? Ak nie, tak smelo do toho! Prajem vám pri tom veľa nápadov a kreativity.

No Comments

    Leave a Reply