Menu
DIY

Krúžky na obrúsky

V mojich postoch som už viackrát spomenula, že sa mi páči pekne prestretý stôl. K tomu patrí aj pekný servis, taniere, šálky, príbor ale aj obrúsky, ktoré to celé prestieranie dolaďujú. Dnes som sa zamerala na tvorbu krúžkov na obrúsky. Keďže momentálne mám stôl ladený v prírodných farbách, tak som tomu prispôsobila aj výrobu krúžkov.

Módne trendy sa stále menia, tak aby nové krúžky neboli drahé a nemuseli sme stále nové kupovať, použila som jednoduché a dostupné materiály. Využila som aj recykláciu.

Prvé krúžky som spravila z drevených korálok a druhé z papierových roliek. Pri výrobe som pracovala hlavne so špagátom.

Krúžky z korálok.

Aby sa dali korálky navliekať na špagát, musela som koniec špagáta namočiť v teplom vosku. Tým sa koniec zacelil a nerozchádzal sa. Navliekanie šlo potom bez problémov.

Najprv som navliekla 11 korálok, ale bolo to veľa, krúžok bol veľký. Stačí 9 až 10 korálok. Krúžky som upravila, špagát zviazala. Dobré je uviazaný špagát zlepiť buď tavnou pištolou alebo ten spoj omotať farebne podobnou bavlnkou. Ja som použila bavlnku.

Krúžky z papierových roliek.

Rolky si nastriháme na želanú šírku, natrieme trochu lepidlom a celé omotávame špagátom.

Krúžky som trochu ozdobila. využila som zbytky stužiek. Tie som tiež zľahka prilepila.

Krúžky na obrúsky sú hotové, zostáva čas na dekoráciu stola.

Sme na konci. Teraz počas pandémie sme mnohí doma a niekedy hľadáme, novú činnosť, či už pre seba alebo naše deti. Tento jednoduchý návod vás možno inšpiruje a ak ho vyskúšate, možno sa zo samotného výsledku budete tešiť, tak ako aj ja. Prajem vám pri tom veľa radosti a zábavy.

No Comments

    Leave a Reply