Menu
DIY

Vianočná hviezda

Vianočný stromček zdobím posledné roky do zlatej farby, plus k tomu využívam rada prírodné materiály. Keď som tento rok vyberala ozdoby na stromček, našla som krabicu, v ktorej sú ozdoby spred 20 rokov. Vtedy som ladila všetko do červenej farby a boli tu aj ozdoby z farabného papiera, ktoré som si pred 20 rokmi sama spravila. Mala som vtedy málo ozdôb, tak som si niečo vyrobila.

Pri pohľade na tieto ozdoby ma napadlo ako si podobným spôsobom vyrobiť vianočnú hviezdu.

V podstate ide o rovnaký spôsob skladania papiera, len pre zdobenie ho treba trochu zastrihnúť a výsledok v podobe vianočnej hviezdy sa dostaví.

Pôvodná vianočná ozdoba spred 20 rokov

Vianočnú hviezdu som robila podobným spôsobom. Použila som vianočný baliaci papier, dlhý asi 70 cm a široký asi 30 cm. Papier som skladala ako harmoniku.

Keď je celý papier poskladaný, preložíme ho na polovicu a uviažeme nitkou alebo tenkým špagátom. To nám bude slúžiť aj na zavesenie hviezdy.

Okraje poskladaného papiera trochu zastrihneme a keď chceme mať hviezdu viac efektnú, vystrihneme vzor aj ďalej od kraja. Toto už závisí od vlastnej fantázie.

Na bočné okraje nanesieme lepidlo a okraje spojíme. To isté urobíme aj so zvyšnými okrajmi a tu prilepíme aj nitku či špagát, aby sme mohli hviezdu zavesiť.

Vianočná hviezda je hotová. Prvá je zastrihnutá iba na okrajoch, druhá ešte raz ďalej od okraja. Je to celkom jednoduchý spôsob, ktorý ma pri pohľade na starú ozdobu, napadol. Samotnú prípravu zvládne určite každý. Dajte sa do toho, držím vám palce.

No Comments

    Leave a Reply