Obaly na kvetináče mám rôzne, farebné, nefarebné či vzorované. Chcela som ich trochu zmeniť, ale hlavne zosúladiť. Mám rada, keď sú farebne podobné a jednotlivé farby sa “nebijú”. V jeden deň som recyklovala plechovky a tak som súčasne zrecyklovala aj obaly na kvetináče a vázu na kvety. Teraz sa budem venovať kvetináčom.
Pracovala som s kriedovými farbami. Zmiešala som bielu s trochou bledohnedej a natierala. Farbu som neriedila, nebola veľmi hustá, čo mi vyhovovalo. Stačil jeden náter.


Zmiešaním dvoch farieb vznikla jemná béžová farba. Ňou som natierala obaly na kvetináče.



Hnedý obal na kvetináč som natrela farbou zvonka a čiastočne aj zvnútra.


Na tých ďalších som chcela, aby mali štruktúru, nie hladký vzhľad a preto som do farby pridala sódu bikarbónu a trochu prášku do pečiva. Farba zostala hustejšia a kvetináče dostali želanú štruktúru.



Asi po hodine som pokračovala technikou dekoupage tak ako pri plechovkách. Vystrihnutý motív z ryžového papiera som priložila do stredu kvetináča a prípravok na dekoupage som naniesla štetcom na motív. Postupovala som od stredu motívu ku okrajom. Tak zostal obrázok pekne hladký. Dobre sa prilepil. Potom som ešte celý kvetináč natrela prípravkom na dekoupage, keďže obsahuje aj lak.






Takto som postupovala pri všetkých kvetináčoch.



Nedavno som si kúpila malé obaly na kvetináče v Hornbachu. Sú biele, nefarbila som ich, iba som ich technikou dekoupage motívom ruží ozdobila.


Obaly na kvetináče sú hotové, dekorovala som v kuchyni na poličke, na okne alebo na stole.

Vľavo vynovený kvetináč, vpravo pôvodná misa. Celkom im to spolu ladí. Čo poviete?
Recyklované plechovky a vynovený kvetináč.

Všetky vynovené kvetináče.




Na okne.


Na kuchynskej linke.

S recyklovanými plechovkami.





Jednoduchá a lacná recyklácia kvetináčov. Nezaberie veľa času a urobí radosť. Pokiaľ sa pre niečo podobné rozhodnete, prajem vám veľa zábavy a radosti. Pekný deň.
No Comments