Menu
DIY

Maľované svietniky

Dnes by som sa chcela s vami podeliť o moju novú skúsenosť – maľovanie s farbami na sklo. Inšpirovala ma jedna slovenka na instagrame, ktorá robí naozaj krásne veci. Nájdete ju pod názvom @danke.de. Na maľovanie som použila malé poháre na zaváranie, do ktorých sa zmestí čajová sviečka.

Kúpila som si farby na sklo a skúšala maľovať. Prvý pohár nebol pekný, umyla som ho. S farbou sa treba naučiť pracovať. Je tekutá a tuba, v ktorej je, sa musí mierne s citom stláčať, aby nevytieklo veľa farby. Poháre nie sú ešte podľa mojich predstáv, ale tie ďalšie boli už lepšie.

Farbu som nanášala priamo z tuby, v zúženom hrote je malý otvor, tade farba vyteká. Tubu treba pri maľovaní mierne stláčať. Keď som ju nestláčala, farba nešla von.

Tento malý pohár som maľovala striebornou farbou. Robila som úplne jednoduchý motív.

Maľovanie pohárov som robila aj s akrylovými fixkami ale výsledok ma až tak neohúril. Maľovala som so striebornou a zlatou. Tu som zvolila už zimný motív, vločky. Farbu na svietnikoch som nechala vyschnúť do druhého dňa.

Svietniky sú dokončené a nastal čas už na jesennú dekoráciu. Na stole som vymenila obrus a znova použila okrúhly lopár od @sun wheel living. Slnečnice som naaranžovala do džbánu, ktorý som spolu s kovovým svietnikom kúpila na @westwing.sk. Nové svietniky nám už dnes večer zútulnili priestor.

Príjemný večer prajem.

No Comments

    Leave a Reply