Menu
DIY

Nový kvetináč

Kvety mám veľmi rada v akejkoľvek forme, či už v záhrade alebo rezané vo váze alebo sušené. Rada ich dekorujem v rôznych nádobách, nielen vo vázach. Nedávno som sa zamerala na kvetináče. Chcela som ich nejak vyzdobiť a zároveň sa niečo nové naučiť.

Pracovala som znova s tvarovacou hmotou, tak ako aj pri ráme na obraz. Tiež som využila rovnakú silikónovú formu a ešte jednu novú. Pri tejto práci bol rozdiel v tom, že tu som nečakala, pokiaľ hmota vo forme vyschne, ale ohýbala som ju hneď, keď bola ešte tvárna.

Najpr pomôcky, ktoré potrebujeme:

Hmotu som dala do silikónovej formy a potom ju opatrne z nej vybrala. Bola mäkká, tvárna a pomocou lepidla som ju hneď na kvetináč prilepila. Chvíľu som ju podržala a potom už držala.

Lepidlo som nanášala priamo z tuby, nemala som štetec, tak mi povychádzalo spod nalepeného motívu. Pomocou páratka som ho hneď odstránila. Určite je dobré lepidlo naniesť štetcom. Nalepené motívy som nechala do druhého dňa uschnúť, potom už dobre držali.

Kvetináč som nafarbila kriedovou farbou. Zmiešala som béžovú s ružovou. Motívy som potom pretrela ešte ružovou. Po uschnutí som farbu zafixovala voskom a na druhý deň vyleštila. Takto som postupovala aj pri miske pod kvetináč.

Na obrázku vidieť, že sa mi ten horný motív oddelil. Ak hmota schne, trošku zmenší svoj objem. Ja som ten motív okolo horného obvodu napájala a akoby trošku natiahla. A to bola chyba. Tým, že sa po uschnutí trošku zmenšil, vznikla tam medzera.

Kvetináč je hotový. Kvetina v ňom minulý rok takmer uhynula, ale tento rok odrazu zakvitla, dostala hnojivo a už vyzerá lepšie. Tak snáď sa jej bude v novom kvetináči dariť.

Toto bola moja druhá práca s tvarovacou hmotou. Už viem, ako ju treba ohýbať a ďalej s ňou pracovať. Verím, že návod bol zrozumiteľný a dá sa podľa neho robiť. Držím vám palce pri vašej tvorbe.

No Comments

    Leave a Reply