Menu
DIY

Recyklované plechovky

Varenie je pre mňa niekedy náročné, radšej by som trávila čas inak. Preto mám rada rýchle a nenáročné recepty. Takým je aj fazuľová polievka, ktorú pripravujem z konzervovanej fazuľe. Nájdete ju v poste medzi receptami. Po jej príprave mi zostanú vždy dve, niekedy aj tri plechovky, ktoré nevyhadzujem, ale ich patrične zrecyklujem. Teraz sme sa vlastne dostali k tomu, čo s plechovkami.

Už dávnejšie som dávala post, ako som využila plechovky na kuchynské náčinie. Teraz som sa rozhodla ich využiť na bylinky alebo na dekoráciu s levanduľou.

Plechovky som umyla, nechala vysušiť a nastriekala farbou v spreji. Použila som bielu a čiernu farbu.

Keď farba uschla, zdobila som plechovky pomocou akrylovej fixky, popisovačky. Je to vlastne pero s farbou. Mala som bielu a čiernu. Čierna bola hrubšia a dobre sa s ňou pracovalo. Biela, tenšia ma trochu potrápila. Popisovač treba pred použitím pohrkať, vnútri je gulička, počuť ako sa pohybuje. Tým sa farba premieša.

Biela plechovka s čiernou fixkou, popisovačom.

Vzory som kreslila jednoduché, nenáročné, lebo v tom kreslení nie som až tak zručná. Ale s výsledným efektom som bola spokojná. V jednej plechovke som mala zasadenú medovku, už ide do kvetu, tak ju zostrihnem a budú zase nové lístky a do druhej som si teraz dala do trochu vody odrezok z petržlena, aby som mala stále vňaťku do jedál.

Tú čiernu menšiu plechovku som robila už dávno. post nájdete medzi prvými, keď som začínala. Sú v ňom paličky od nanukov. Využívam ich na miešanie farieb, nanášanie pasty na podklad a pod. Manžel ich zas využíva pri sadení semienok a iného.

Dnes som ešte strihala levanduľu, už je síce odkvitnutá ale pre tú vôňu som ju dala do jednej z plechoviek. Bude aspoň pekná vôňa.

Ukážka využitia použitých plechoviek je na konci. Možno pre niekoho inšpirácia. Príprava úplne jednoduchá. Poradí si s tým aj úplný začiatočník. Tak držím palce, nech sa vám darí.

No Comments

    Leave a Reply