Menu
DIY

Stoličky

V súčasnej dobe sú v móde rôzne štýly, či už je to vintage štýl, vidiecky, moderný, industriálny, glamour, boho štýl a iné. Potom ešte rôzne medzi sebou skombinované štýly. Dôležité je vybrať si to, čo sa vám páči. Mne sa páčia tiež rôzne štýly a niekedy neviem, ktorým smerom sa uberať. Ale čo viem a čo rada robím, ak mám čas, to je recyklácia starého nábytku a jeho ďalšie využitie. Dnes sú to stoličky. Kedysi boli natreté bielou farbou. Jedna biela mi ešte zostala, využívam ju v spálni pri stolíku. Druhé som zafarbila hnedou kriedovou farbou.

Kriedové farby sú výborná vec, ľahko sa s nimi pracuje, rýchlo schnú a majú dobrú kryciu schopnosť. Pred samotným natieraním nemusíte nábytok nijak upravovať, len ho treba dobre umyť a nechať dobre vysušiť.

A potom už len začať.

Najprv si treba pripraviť pomôcky: kriedovú farbu, štetec, rukavice, fóliu.

Pri týchto stoličkách som prvý raz pracovala s kriedovou farbou. Neriedila som ju. Premiešala som ju priamo v nádobe paličkou, pretože na vrchu je hladinka tekutiny. Potom som priamo štetcom nanášala farbu na stoličku. Farba rýchlo schla, tak som pracovala rýchlejšie.. Farba veľmi dobre kryje, stačil jeden náter. Použila som odtieň mild mocca. Je to taký príjemný teplý odtieň.

Farbu treba nechať aspoň 24 hodín dobre vyschnúť, prípadne aj dlhšie. Potom treba zafixovať voskom alebo lakom. Ja som použila vosk. Ten som nanášala okrúhlym štetcom v jednej vrstve a hneď prebytočný vosk zotrela handričkou. Na druhý deň som stoličku preleštila handričkou. Takto ošetrená stolička sa dá utierať a bežne používať.

Toto je finálny výsledok. Čo však môžem odporučiť, dobré je farbu trochou vody zriediť. Neriedená je dosť hustá. Stoličkám to však nevadí, používame ich bežne a zatiaľ plnia svoj účel na 100%.

No Comments

    Leave a Reply