Menu
DIY

Stromčeky

Vianoce sa neúprosne blížia a s tým súvisia aj prípravy na tieto krásne sviatky. Všetky si určite s radosťou pripravujeme svoje príbytky, zdobíme, dekorujeme, využívame rôzne kupované alebo aj vlastné dekorácie.

Ja si tiež každý rok dokupujem nejaké drobnosti. Ale v poslednej dobe sú moderné aj po domácky vyrobené dekorácie, ktoré možno nie sú také dokonalé, ale sú vytvorené s láskou a s radosťou.

Dnes som sa rozhodla vytvoriť stromčeky z kartónu a použiť ich na dekoráciu okna. Chcela som s nimi potešiť hlavne moje vnúčatá. Dúfam, že sa im budú páčiť.

Čo budeme potrebovať?

krabica z kartónu, špagát, starý froté uterák (alebo iná látka), anízové hviezdičky, špajle, stojan na sviečku, ceruzka, nožnice, lepidlo

Môžeme sa pustiť do práce. Najprv si nakreslíme na kartón stromček a vystrihneme ho.

Potom na kartón nalepíme kúsok látky, ja som použila starý biely froté uterák, aby štruktúra bola hrubšia a navodila dojem zasneženého stromčeka. Na spodný a horný okraj namotáme špagát a opäť konce prilepíme lepidlom.

Teraz je čas na ozdobenie stromčekov. Použila som ozdobnú retiazku s hviezdičkami, ktorú som na prvý stromček nalepila vcelku a na druhý som ju rozstrihla a samostatne jednotlivé časti prilepila.

Na vrch stromčekov som nalepila anízovú hviezdičku a na druhom stromčeku som hviezdičky nalepila aj na spodnú časť.

Zo zadnej strany som nalepila špajle, aby som mohla potom stročeky postaviť do stojana na sviečky..

Toto sú už hotové stromčeky.

No Comments

    Leave a Reply