Menu
Exteriér / Inšpirácie

Ako postaviť v záhrade skleník

Stavba skleníka v našej záhrade bola výzva. Postavili sme kedysi rozobratý skleník. Keď sme pred pár rokmi kúpili časť pozemku, kde skleník predtým stál, slúžil iba na uskladnenie nepotrebných vecí. Konštrukcia aj sklá boli špinavé a ošúchané a preto sme ho vtedy rozobrali a odložili. Manžel si to našťastie všetko odfotil aj označil jednotlivé diely skleníka, aby v budúcnosti vedel skleník znova zložiť. To označenie jednotlivých častí bola dobrá voľba, teraz to bolo na nezaplatenie.

Ako sme postupovali?

Betónové obrubníky boli čiastočne rozpadnuté a bolo potrebné ich opraviť, dobetónovať.

Betón musel vytvrdnúť a pokračovali sme ďalej. Do vytvoreného rámu sme nanosili kvalitnú zem, do ktorej sme neskôr sadili planty.

Potom sme začali stavať konštrukciu skleníka. Manžel robí všetko najradšej sám, ale občas potreboval moju pomoc. Z dosiek mal urobené podpery na podržanie prvých častí konštrukcie.

Konštrukciu sme natreli bielou farbou, sklá vyčistli a postupne osadili do konštrukcie.

Zasadili sme planty a už začínajú rásť malé papriky. Dnes sme zasadili prvé uhorky.

Okrem paprík sme tu mali malé sadenice kvetov, či kalerábov. Niektoré sme už zasadili von mimo skleníka.

Ružová ruža pri skleníku krásne zakvitla. Skleník jej trochu prekáža, ale premiestniť ju inde by bolo riziko. Takže sa tam trochu tlačia na seba. Ale to mi nevadí.

Stavba skleníka dokončená. Niektorá sklá chýbali, boli rozbité alebo prasknuté a preto sme ich museli dokúpiť. Nebola to malá položka. Práve preto som rada, že sme skleník zrepasovali a môžeme ho ďalej využívať.

No Comments

    Leave a Reply