Menu
Exteriér

Maľované kvetináče

Leto je v plnom prúde, kvety v záhrade krásne kvitnú a tak už len okolo nich chodím, starám sa o ne a polievam ich. Popri tom som zistila, že kvetináče potrebujú ešte trochu vylepšiť. Minule som niektoré skrášlila pomocou štruktúrovacej pasty, čo bolo síce fajn ale zdalo sa mi to dosť pracné. Teraz som skrášlila kvetináče úplne jednoducho. Použila som len farby a šablóny.

Čo potrebujeme?

kriedové farby, šablóny , štetce, ochranné rukavice, vosk na kriedové farby a okrúhly štetec na voskovanie

Prvý kvetináč som natrela bielou farbou.

Keď farba uschla, čo bolo za chvíľu, nalepila som na kvetináč samolepiacu šablónu s morským motívom. Kúpila som ju zlacnenú niekedy na jar, teraz sa mi hodila. Výhoda lepiacich šablón je v tom, že na oblých predmetoch dobre držia a neposúvajú sa.

Šablónu som odlepila od bielej spodnej časti a nalepila som ju na kvetináč.

Farbu som nanášala plochým štetcom tak, aby som nevyšla cez okraje šablóny.

Šablónu som po nanesení farby opatrne odlepila.

Morský motív som naniesla 4 krát po obvode. Horný lem kvetináča a misku pod kvetináč som ešte zmiešaním dvoch odtieňov modrej zafarbila. Zdalo sa mi to krajšie.

Toto je výsledok jednoduchej premeny.

Podobne som postupovala aj pri druhom kvetináči. Tiež som ho natrela bielou farbou a potom nalepila naň obyčajnú šablónu, tentoraz pomocou lepiacej pásky.

Motív som natrela fialkovou farbou.

Šablónu som opatrne odlepila.

Aj tu som natrela horný okraj a misku kvetináča fialkovou farbou. Vytvoril sa tak pekný kontrast medzi dvoma farbami.

Motív som naniesla aj z druhej strany kvetináča, teda celkovo dva krát. To stačilo.

Kvetináče boli hotové, potom som ich v tenkej vrstve natrela voskom na kriedové farby a na druhý deň preleštila handričkou. Vosk do druhého dňa vytvrdne, farba sa zafixuje a kvetináč slúži dlhú dobu bez poškodenia. Postup voskovania nájdete v časti “obnovené kvetináče”.

Nastal čas na dekorácie.

S morským závanom.

Romanticky ladená dekorácia.

Maľované kvetináče sú na inšpiráciu. Zvolila som dve kombinácie, s morským motívom a romanticky ladenú. Samozrejme, že každý si urobí tak, ako sa mu páči. Možno sa vám niektorá zapáčila a to ma teší. Veď o tom to je, aby sme sa navzájom inšpirovali a podporovali. Prajem vám pekný deň.

No Comments

    Leave a Reply