Menu
Exteriér

Pivonky

Jar a leto v záhrade mám najradšej. Práve v tomto období začínajú kvitnúť kvety, z ktorých sa vždy veľmi teším. V tomto roku bol máj bohatý na dážď a to sa pravdepodobne na kráse kvetov intenzívne prejavilo. Medzi prvými zakvitli aj pivonky. Škoda, že kvitnú tak krátky čas. Akonáhle rozkvitli, išla som si ich krásu odfotiť a samozrejme aj natrhať do vázy.

V záhrade to vyzeralo sviežo. Kríky pekne sfarbené, trošku som ich neskôr zastrihla, aby mali určitý tvar. Záhrada je vo svahu, manžel urobil z kameňov terasy a máme tu taký miš maš. Ale nám sa to tak páči, také viac natur.

Tento okrúhly krík čaká ešte na zostrih, vraj to bude ďaľšia guľa. To si naplánoval môj manžel. Nechám sa prekvapiť a počkám si na výsledok. Pivonky sú za okrúhlym kríkom.

Pivonky v popredí, ešte pred kvitnutím.

Puky pivoniek.

Pivonky v plnom rozkvete.

Dekorácie z pivoniek v interiéri. Samozrejme prvé miesto má jedálenský stôl, na ňom musia byť kvety vždy, teda ak je to možné.

Nedávno sme menili našu chodbu, tak do nového priestoru sa hodila kytica pivoniek. Priestor krásne ožil.

V spálni na komode.

Táto jednoduchá prechádzka v sprievode pivoniek je na konci. Dekorácie z nich sú na inšpiráciu a pre potešenie oka aj duše. Prajem vám pekný deň.

No Comments

    Leave a Reply