Menu
Exteriér

Starý hrniec

Keď som vymenila starú kuchynskú linku za novú, chcela som vymeniť aj niektoré staré, či nepekné a opotrebované kuchynské pomôcky. Pár drobných vecí som dokúpila a kúpila som si hlavne nové hrnce na varenie. Tie pôvodné boli zvnútra v poriadku ale zvonka boli nepekné a nedali sa riadne očistiť. Nech som ich umývala akokoľvek, vonkajšia strana bola akoby polepená od oleja. Nové hrnce sú fajn a sú stále pekné, čo ma veľmi teší.

Staré hrnce som si napriek tomu, že u mňa už doslúžili, odložila. Nedávno som opäť maľovala kvetináče a medzi nimi aj jeden zo starých hrncov.

Pôvodný hrniec vyzeral takto.

Hrniec som maľovala kriedovou farbou. Farbu treba vždy dobre premiešať, lebo na vrchu je tekutina a až potom ňou natierať.

Takto vyzerá už premiešaná farba. Hrniec som natrela farbou, použila som väčší plochý štetec.

Farba bola suchá za chvíľu a tak som maľovala ďalej. Použila som jednoduché šablóny, tmavšiu farbu a menší plochý štetec. Šablónu som nalepila po stranách na hrniec pomocou lepiacej pásky.

Po nanesení farby som šablónu opatrne odlepila.

Oba motívy som striedavo naniesla po obvode hrnca. Nakoniec som celý hrniec natrela v tenkej vrstve voskom na kriedové farby a na druhý deň preleštila handričkou. Potom sa hrniec môže bežne používať.

Dokončené.

Hrniec slúži ako obal na kvetináč. Miesto si v ňom našiel jeden z mojich muškátov.

Pekné popoludnie prajem.

No Comments

    Leave a Reply