Menu
Exteriér

Svietniky z použitých plechoviek

Ako si pripraviť jednoduché svietniky z použitých plechoviek? Ide to celkom jednoducho, ale dnes som potrebovala pomoc aj od manžela. V jesennom či zimnom období mám rada svietniky, vôňu zapálenej sviečky, hrejivú deku a teplý čaj.Táto kombinácia navodí vždy príjemnú a útulnú atmosféru.

Tieto svietniky som pripravila na vonkajšie použitie. Znovu som pracovala s farbou v spreji, bielou a zlatou.

Najprv si pripravíme pomôcky:

farby v spreji, plechovky, ochranné rukavice, fóliu, vŕtačku a kúsok dreva

Pracujeme v rukaviciach, aby sme si ruky neznečistili. Na podložku rozprestrieme fóliu a môžeme začať. Farbu v spreji dobre premiešame “pohrkáme” a potom zo vzdialenosti asi 20 cm striekame na plechovku. Plechovku otáčame, aby sme ju zafarbili po celom objeme.

Zlatá farba mala dobrú kryciu schopnosť, stačil ľahký nástrek. Bielu farbu som nechala iba jednu vrstvu, ale ak chceme výdatnejšiu bielu, je dobré plechovku nastriekať dva krát. Plechovky necháme dobre vyschnúť. Pokračovala som o dva dni neskôr. Pripravila som si vŕtačku a kus dreva, na ktoré som potom plechovku nasunula.

V tejto časti som už potrebovala manželovu pomoc. Malá vŕtačka bola pokazená a s touto veľkou mi vŕtanie otvorov do plechoviek moc nešlo. Vrták sa mi šmýkal po plechovke dole. Manžel má skúsenosti, tak to hravo zvládol.

Plechovky s otvormi sú už pripravené a môžeme ich použiť. Dala som do nich malé čajové sviečky, ale do tých väčších plechoviek som použila väčšie. Tie malé tam boli trochu stratené. A toto je výsledok.

Večer

No Comments

    Leave a Reply