Menu
DIY / Inšpirácie

Inšpirácia ako si vyrobiť drevenú lavičku

Drevenú lavičku som si želala už dlhšiu dobu. Najprv som rozmýšľala o jej kúpe, ale zdali sa mi moc drahé a tak som poprosila manžela o pomoc. Manžel má odložené rôzne dosky, latky a kvádre, čo nám zostali po prerábke apartmánového domu. Vedela som, že materiál na lavičku určite nájdeme. Ja som dala návrh a manžel lavičku vyrobil. Samotná výroba šla rýchlo, myslela som, že mu to bude trvať dlhšie.

Lavičku som chcela do našej chodby. Jej prerábku sme robili asi pred dvoma rokmi. Chodba má malý priestor, preto sa dajú v nej robiť len malé zmeny. Dnes vyzerá asi takto.

Ako sme postupovali?

Pohľadali sme vhodné dosky. Nenašli sme dosku so správnou šírkou, tak sme spojili dve dokopy. Jedna bola širšia a druhá užšia.

Potom sme našli malé kvádre na nohy a na upevnenie nôh lavičky, aby bola stabilná.

Všetko sme zmerali, chcela som rozmer asi 30 cm šírku a 95 cm dĺžku. Pomocou pilky sme odpílili dosky a hranoly na správnu veľkosť. Lavička má výšku 50 cm.

Pomocou malých hranolov sme dosky aj nohy lavičky spojili a spevnili pomocou skrutiek a skrutkovačky /šróbovačky. Ako vidno na obrázkoch, je tam viac skrutiek, ale lavička je tým stabilná a dostatočne pevná.

Celú lavičku, všetky jej komponenty sme prebrúsili, drevo zostalo pekne hladké. Ešte ju čaká náter, chcem použiť Osmo náter, drevo zostane po ňom pekné, nezožltne. Toto je rada od https://www.sashe.sk/Adrianadesign. Videla som na fb jej prerábku sedačky a kresiel a tu použila práve náter Osmo. Vyzeralo to veľmi pekne. Takže som sa ňou inšpirovala. A ako to celé dopadlo? Poďme sa pozrieť.

Na drevenej lavičke skončili aj moje kvietky z terasy. Tieto dni sú mrazivé noci a nechcem, aby mi zamrzli. Našli tu dočasné útočisko a popri tom oživili daný priestor.

Pohľad od kuchyne. Keď nočné mrazy ustúpia, kvietky pôjdu späť na terasu a lavička poslúži na odloženie vecí, ako je taška či kabelka.

Výroba drevenej lavičky nebola zložitá. Manžel je šikovný, spravil ju takmer za jeden deň. Možno nie je taká dokonalá, ako tie z obchodu, ale mne sa páči. Nestálo nás to nič a zrecyklovali sme opäť starší materiál, čo ma teší. Dávajme starým veciam novú šancu.

No Comments

    Leave a Reply