Menu
Inšpirácie

Dekorácia stola k raňajkám

Určite všetci poznáte, ako to beží v bežnej domácnosti v pracovných dňoch. Všetci sa ponáhľame, aby sme stihli prísť na čas do práce a popri tom často nestíhame ani raňajkovať. Aj keď všetci vieme, že raňajky sú základ, často ich vynechávame. Ja som tiež ten typ. Raňajkujem až okolo 9 hodiny, skôr mi väčšinou nechutí.

Ale keď mám voľno, rada si na raňajky urobím čas a snažím sa ich aj pekne pripraviť. Dnes som sa zamerala nie na samotné raňajky, to niekedy inokedy, ale na prípravu jedálenského stola k raňajkám.

Keďže je už jeseň, krásna a slnečná tak ako dnes, dekorovala som v jesennom štýle. Manžel mi kúpil vres v kvetináči a všetko sa potom odvíjalo od neho.

V záhrade som hľadala nejaké kvety a našla som ešte zaujímavý kvet, ktorý krásne kvitne práve na jeseň, ale nemohla som ho skôr zobrať do vázy do interiéru, lebo ho stále veľmi intenzívne opeľovali včely. Tento pekný ružový kvet sa volá konopáč. Až dnes som si ho mohla dať do vázy, lebo už pomaly odkvitá a včiel bolo na ňom málo. Takže dnes mi nehrozilo žiadne riziko uštipnutia.

Aby bolo pri dekorovaní aj niečo pekné zelené a spolu to ladilo, ešte som si pripravila brečtany, ktoré som nedávno rozmnožila a zasadila do črepníkov. Zatiaľ sa im darí a pomaly rastú.

Ďalej potrebujeme na prípravu stola hrnčeky, taniere a misky. Tie ružové misky som si kúpila v @sostrene grene.com Tento obchod je plný zaujímavých vecí pre kreatívnych ľudí, s DIY potrebami, drevenými hračkami pre deti, potrebami na maľovanie, menšími doplnkami do kuchyne, bytu či záhrady. Hrnčeky som teraz zakúpila v @xxxlutz.sk, zaujali ma príjemnou pastelovou farbou.

Na raňajky máme radi aj celozrnné pečivo s maslom a šunkou, prípadne varené vajíčka. Preto potrebujeme nádobu na maslo, poháriky na varené vajíčka, taniere a košík s pečivom.

Na dekorovanie sú potrebné textílie, ako obrus, stolný behúň či prestieranie pod taniere. Dnes som použila prestieranie pod taniere v béžovom odtieni. Úplne jednoduché.

K jesennej dekorácii patria okrem vresu aj nejaké listy zo stromov a samozrejme malé tekvice. Moje tekvice sú tento krát umelé, nie pravé zo záhrady. Na budúci rok si ich dopestujem sama. Páčia sa mi tie pravé z prírody.

Keď je všetko pripravené, môžeme stôl podľa vlastnej chuti a fantázie dekorovať. Čo poviete? Môže byť?

No Comments

    Leave a Reply