Menu
Inšpirácie

Dekorácie so špagátom

V obývacej izbe mám na stene obrázky so sušeným papradím a vedľa nich po oboch stranách klinčeky. Na Vianoce tam boli zavesené hviezdy a teraz s príchodom jari som potrebovala novú dekoráciu. Páčia sa mi “lapače snov”, ale keďže momentálne nemám čas na háčkovanie dečiek, urobila som si trošku iné dekorácie.

Pomôcky:

jutový špagát, biela šnúra, drôt, kliešte na káble, kombinačky na ohnutie drôtu, sušené kvety, stužky, krajky, tavná pištoľ, nožnice

Ako prvé som pohľadala drôt. V záhrade bol pohodený v kúte, priniesla som kliešte a pomocou nich urobila na oboch koncoch drôtu slučky tak, aby sa dali konce navzájom spojiť.

Prvú dekoráciu som robila s jutovým špagátom. Najprv som sa naučila správny uzol, ten bol najdôležitejší. Tie, čo viažu macramé, poznajú tento uzol, ja som ho už zabudla. Macramé som robievala už pekne dávno. Takže postup na viazanie uzla je tu.

Špagát som si rozdelila na polovicu. Na oboch stranách som mala rovnakú dĺžku. Špagát som podložila pod drôt. Z ľavej strany som preložila špagát na pravú stranu cez drôt zhora.

Špagát, ktorý leží na pravej strane som preložila zhora na špagát z ľavej strany.

Horný špagát som prevliekla pod spodným špagátom a pokračovala pod drôt smerom na ľavú stranu.

Vznikla slučka, ktorú som dobre uviazala. Takto som stále pokračovala a viazala ten istý uzol. Vznikol pekný točený efekt. Celý drôt – obruč som takto pokryla špagátom.

Na hotovú obruč som nalepila sušené kvietky pomocou tavnej pištole a na spodnú časť navliekla stužky, špagát a nejakú krajku.

Prvá dekorácia hotová.

Na druhý deň som si urobila ešte jednu dekoráciu do spálne. Stena je bledosivá, preto som použila bielu šnúru. Obruč som urobila od oka, bola väčšia, ale myslím si, že menšia pôsobí lepšie. Obruč som dozdobila sušenými kvietkami najprv z jednej strany, ale nejak sa mi to nepáčilo, tak som ju dozdobila zospodu až na druhú stranu.

Viac kvetov.

Dve varianty jednej dekorácie sú hotové. Ako sa vám pozdávajú? Mne sa najviac páči asi tá prvá, pripomína mi boho štýl a ten mám rada.

Ak ste tu dnes našli malú inšpiráciu na tvorenie, som rada a prajem vám k tomu pekné popoludnie.

No Comments

    Leave a Reply