Menu
Inšpirácie

Dekorácie vo váze

Momentálne sa nachádzame v odbobí, keď je už po Vianociach ale jar je ešte ďaleko. Vianočné dekorácie sme odložili, no ešte stále je zima. Počas celého roka mám vo váze nejaké kvety, halúzky alebo sušené kvety.

V súčasnej dobe sú pre pandémiu takmer všetky obchody zatvorené a preto som hľadala v záhrade niečo vhodné na dekoráciu do vázy. Našla som tam sušenú mätu. Tá má u nás svoje stále miesto. Potom som nastrihala halúzky zo zlatého dažďa, dúfam, že rozkvitnú. V záhrade máme ešte taký zaujímavý krík, ktorému halúzky visia nadol. Neviem, ako sa volá, ale odstrihla som tiež pár halúzok. Takže materiál je už pripravený, no treba si pripraviť vázy na dekorovanie.

Tá váza vpravo bola pôvodne bordová. Chcela som ju prefarbiť tak, aby bolo miestami vidieť aj niečo z pôvodnej farby. Žiaľ, zabudla som ju pred farbením odfotiť. Farbila som bielou farbou v spreji, ale vyskúšala som si to najprv na pohári. Zistila som, že musím farbu striekať v tenkej vrstve na viac krát. Na pohári mi miestami stekala, lebo som ju striekala hneď na prvý krát intenzívne. Pri farbení váze som bola už opatrná a farba nestekala. Váza vyzerá celkom dobre.

Takto dopadla skúška s farbením pohára. Farba stekala. Ale napriek tomu som využila pohár na dekoráciu.

Dekorácie so sušenými halúzkami v malej váze.

Nová “recyklovaná” váza.

No Comments

    Leave a Reply