Menu
Inšpirácie

Inšpirácie na aranžovanie drobných kvietkov

Jar je tu, krásne ročné obdobie, kedy nám v záhradách kvitnú prvé jarné kvietky. Ako ich využiť na dekoráciu v interiéri ? Nedávno som si v povianočnom výpredaji kúpila závesný rám na lane s niekoľkými háčikmi. Keď bol v ponuke, hneď ma zaujal, lebo som v ňom videla potenciál na dekorácie. Napríklad na Vianoce vianočné dekorácie, na Veľkú noc dekorácie s vajíčkami a na jar alebo v lete možnosť vytvoriť kvetinové dekorácie inak ako vo váze.

Čiže tu nepotrebujeme veľa, len takýto drevený závesný systém, drobné kvietky zo záhrady alebo v lete nazbierané na lúke, nejaké menšie nádoby – ja som použila svietniky a vyskúšala som aj malé fľaštičky, na ktoré som pripevnila kúsky špagátu.

Takýto závesný systém si ľahko vyrobíme. Stačí kus konára zo stromu alebo kus dreva, trochu ho očistiť, po bokoch uviazať pevnejší špagát či lano. Nemusia byť ani háčiky, nádobky alebo fľaštičky sa môžu upevniť priamo na konár špagátom. Tento môj bol fakt lacný, tak som si ho kúpila.

Z kvietkov som použila hyacinty, modrice a nejaké halúzky z ozdobných kríkov.

Pri malých fľaštičkách treba dolievať kvetinkám vodu, rýchlo sa minie. Tým, že hrdlo fľaštičky je úzke, vodu som doplnila striekačkou. Kvetinky možno podľa potreby obmieňať.

Dekorácie sú dokončené. Ak sa vám zapáčili a trochu vás inšpirovali, som rada a teším sa. Prajem vám ešte pekný deň.

No Comments

    Leave a Reply