Menu
Inšpirácie

Inšpirácie na dekorácie stola po Vianociach

Čas po Vianociach je vlastne čakanie na jar a na príchod Veľkej noci. Vianočný stromček sme dali na terasu, stále je ešte pekný a vianočné ozdoby som už z veľkej časti odložila. Dekorácia stola sa trochu mení, ale na jarné dekorácie je ešte čas. V tomto období stále využívam halúzky čečiny, svietniky so sviečkami, ale už aj niektoré izbové kvety. Osvedčili sa mi dekoratívne cyklámeny, ktoré už pekne kvitnú a svojimi kvetmi oživia priestor v interiéri.

Takže čo dať po Vianociach na stôl? Poďme sa na to pozrieť.

Na mojom obľúbenom okrúhlom drevenom lopáriku som pripravila jednoduchú dekoráciu zloženú z izbových kvetín, ktoré už začínajú kvitnúť. Cyklámeny sú vďačné, jednoduché izbovky a teraz v zime rozžiaria svojimi farebnými kvietkami celý interiér.

Tento drevený domček som namaľovala kriedovými farbami a fixkou napísala nápis. Spolu s hviezdičkami tvoria ešte zimnú dekoráciu na stole.

Pri tejto dekorácii som použila naše jabĺčka uložené v drôtenom košíku, k tomu starodávny svietnik so sviečkou a džbán s čečinou.

Posledná dekorácia nie je na lopáriku ale na oválnom ozdobnom podnose. Podnos mám už dlhšie, často ho používam, hodí sa hlavne na dekorácie vo vidieckom alebo vintage štýle.

Opäť svietnik so sviečkou. Sviečka je ozdobená suchou halúzkou s kvetným pukom dulovca. Cyklámen mám fialový a bieločervený. Oba cyklámeny sú ešte z minulého roka. Samotný podnos je sám osebe dekoratívny, tak netreba použiť veľa vecí na dekoráciu.

Na tomto konferenčnom stolíku som robila v predchádzajúcom príspevku aj vianočnú dekoráciu.

Dnešné dekorácie nie sú už celkom zimné, lebo rozkvitnuté cyklámeny prinášajú do interiéru prvý závan jari. Ale čečina, sviečky, svietniky a domčeky sú ešte symbolom zimy a Vianoc. Ako sa vám pozdávajú? Našli ste tu nejakú inšpiráciu? Dúfam, že sa vám aspoň čo to zapáčilo a budete doma niečo pekné tvoriť. Prajem vám pri tom dobrú náladu, spokojnosť a pekný večer.

1 Comment

  • […] Posledný domček má normálnu strechu. Zvrchu som na ňu prilepila malé zaoblené paličky. Kúpila som ich v jednom kreatívnom obchodíku. Lepila som ich tavnou pištolou. Namaľovala som naň ružové srdiečko, napísala fixkou nápis family a ešte ozdobný venček. Myslím, že to bolo tak akurát. Dekorácia na stole. […]

    Reply

Leave a Reply