Menu
Inšpirácie

Jarné inšpirácie

Slnečné dni pribúdajú a zima pomaly ale isto odchádza. S príchodom jari sa teším na prvé kvietky, snežienky, fialky, narcisy či tulipány. Cez deň je síce už príjemne, teplejšie, ale v noci klesá teplota ešte pod bod mrazu.

A keďže som trochu netrpezlivá a už by som chcela mať doma rozkvitnuté prvé narcisy či iné jarné kvietky, trochu som tomu pomohla. Kúpila som si už zasadené, dobre zakorenené cibuľky hyacintu a presadila ich do sklených dekoračných pohárov.

Tak som sa z nich tešila, že som ich zabudla odfotiť. Postupovala som tak, že na dno pohára som dala trochu kamienkov, to je drenážna vrstva, aby mohla prebytočná voda stiecť a zem nebola veľmi mokrá. Na kamienky som dala substrát, doň vložila cibuľku hyacintu a ešte trochu dosypala substrát. Na vrch som uložila kúsky machu. Ten som našla v záhrade. Cibuľka je v substráte len asi do polovice, nie celá.

Vyzerá to asi takto.

Jednu cibuľku som zasadila do malej misky a k druhému hyacintu som pridala aj skalné ruže. Chcela som dekoráciu v pohári trochu spestriť.

Zasadené hyacinty som využila na dekoráciu stola, na ktorom sa vynímal aj môj nový drevený lopárik..Jedálenský stôl tak dostal svieži jarný outfit.

Jarné dekorácie sú dokončené a možno ste v nich našli inšpiráciu aj vy. A o to vlastne ide. Urobiť si radosť a vedieť sa tešiť aj z maličkostí.

Prajem ešte krásny večer.

No Comments

    Leave a Reply