Menu
Inšpirácie

Jesenné inšpirácie

Tento rok sa jeseň ukázala v plnej kráse. Príjemné slnečné a teplé počasie pretrvávalo celý september. Takúto jeseň milujem. Práve preto som s dekoráciami začala až teraz v októbri. Postupne som menila interiér ale aj exteriér. Exteriér ešte nie je celkom dokončený, ale tým, že je stále teplo, muškáty sú ešte stále vonku. Dnes som si nakúpila kvety typické na jeseň, ako vresy, strieborný drôtik, ihličnatý stromček či cyklámeny. Vonku bolo veľmi veterno a chladno, tak som sa k sadeniu a dekorovaniu nedostala.

Takže teraz sa budem venovať dekoráciám, ktoré som už robila. Tu som dosť využila rozchodník, ktorý máme v záhrade a rada ho používam na dekorovanie. Ako prvé som si urobila venček z hortenzie a rozchodníka. Venček som položila na drevený podnos a do prostriedku som dala sklenenú nádobu na sviečku.

Neskôr bol venček už trochu suchý, napriek tomu sa dal použiť. Rozchodník dostal miesto v kovovom džbáne.

Rozchodník je vďačný kvet, vo váze vydrží aj 3 týždne. A keďže k jeseni patria tekvičky, tak pribudli nejaké aj u nás.

V jesennom období už zažínam sviečky, či svetielka vo svietnikoch. Tento orientálny svietnik som dostala od manžela, takže mal premiéru.

Dekorácie mením podľa ročného obdobia aj v kuchyni. V kúte stojí môj poschodový etažér a ten dostal tiež nový outfit. Ladila som ho viac farebne, aby biela kuchyňa trochu ožila.

V kuchyni som ešte neskončila. Na pracovnej doske som tiež urobila určité zmeny. Pribudli biele svietniky a biele tekvičky. Venček som zavesila na stenu.

Rada dekorujem aj na parapete na kuchynskom okne. V lete tu mám len malé kaktusy, lebo do okna svieti slnko veľmi intenzívne a ostatným kvetom sa tu nedarí. Na jeseň je slnko už miernejšie, tak tu dostali priestor farebné cyklámeny.

Jeseň k nám zavítala aj do predsiene. Je síce malá, ale drobnými zmenami sa dá prispôsobiť danému obdobiu. Drevené dekoratívne tekvičky som si objednala u @adrianadesign na fb.

S jesennými dekoráciami som pokračovala na našej terase. Letné kvietky už končia, priestor dostali nové kombinácie. Dekorovala som do prútených košov a použila som aj papradie či brečtan.

Na terase mám veľké lampáše, už v nich občas zapaľujem sviečky. Pri peknom počasí si tu rada vypijem svoju popoludňajšiu kávu.

Prehliadka jesenných dekorácií u nás je zatiaľ ukončená. Ešte zostal vstup do domu a niečo pred domom. Ale to až nabudúce. Dúfam, že sa vám niečo zapáčilo a našli ste tu nejakú inšpiráciu. Užívajte si krásny jesenný čas.

No Comments

    Leave a Reply