Menu
Inšpirácie

Na stole

Ako si prestrieme stôl, tak sa budeme pri ňom aj cítiť. Mám rada, keď je stôl pekne upravený. Rada ho ladím do rôznych štýlov, vlastne podľa toho, čo záhrada ponúka a aké je ročné obdobie. Posledný mesiac som na nedeľu pripravila stôl vždy inak.

Najprv dominovali ruže. Prim hral môj nový džbánik, do ktorého som dala naše ruže zo záhrady. K tomu ružové bodkované misky na polievku, biele doplnky a ľahký a svieži závan stolovania bol dokončený.

Stôl oživili aj malé ružové vázičky, biele svietniky a ľanové obrúsky len tak položené vedľa tanierov. Základ pod vázy tvorili drevené kolieska.

Ďalší víkend bola dekorácia stola úplne jednoduchá a pritom efektná. Na obe drevené podložky som postavila sklenené nádoby, v tomto prípade vázy. Do nich som vložila kvety.

Stôl pripravený v letnom štýle dopĺňal svieži kávový servis. Ľanové obrúsky som zviazala špagátom a do každého zasunula kúsok levanduľe.

Pri tretej dekorácii som šla do modrej. Ovplyvnila to farba kvetov zo záhrady. K nim som prispôsobila kávový servis tiež v odtieni modrej či modrosivej.

Ľanové obrúsky v ozdobných krúžkoch, kakaový koláč ku kávičke, malé aj veľké svietniky so sviečkami doladili celkovú prípravu stola.

Minulú nedeľu som zdobila jeden venček mušľami, ktoré som si priniesla ešte z Grécka. Venček patrí pôvodne na dvere, ale občas ho použijem na stôl, tak ako aj v tomto prípade. Do sklenených váz som vložila halúzky z bieleho oleandra, boli polámané po silnom daždi.

Tento letný stredomorský štýl dopĺňali morské hviezdice v bielej a modrej farbe a ĺanové obrúsky v bielomodrom pásikavom dezéne.

Prajem vám krásne a príjemné leto.

No Comments

    Leave a Reply