Menu
Inšpirácie

Nové dózy do kuchyne

Istý čas užívam kolagén a nádoby od neho mi zostávajú. Nechcela som ich len tak vyhodiť a tak som si z nich urobila dózy do kuchyne. Moja kuchyňa je veľmi malá a keď mám viaceré potraviny, strukoviny či semiačka v nádobách, ušetrí mi to dosť veľa miesta v kuchynskej linke.

Dózy som trošku zmenila, aby sa mi hodili do interiéru kuchyne.

Čo budeme potrebovať?

čiernu farbu v spreji, bielu samolepiaciu krajku, bielu popisovačku, bielu farbu na sklo, papier, nožnice

Nádoby od kolagénu som zbavila nálepky. Šlo to ľahko. Zostali biele dózy.

Potom som dózy nastriekala čiernou farbou v spreji. Dózu som držala zvnútra pomocou handričky a tak som zabránila, aby sa dostala farba dovnútra. Farbu som nechala vyschnúť.

Zafarbené nádoby som ozdobila pomocou samolepiacej krajky. Pracovalo sa s ňou dobre. Krajka má na spodnej strane fóliu, tú som odstránila a krajku nalepila na horný a spodný okraj dózy.

Do prostriedku dózy som napísala nápis. Použila som biely permanentný popisovač.

Takto som spravila ešte dve dózy. Dokopy tri. Nastal čas na dekoráciu.

O pár dní som ešte vyskúšala iné zdobenie. Pracovala som s farbou na sklo. Pôvodne som chcela čierno zlatú kombináciu, ale zlatá farba na sklo nebola zlatá, skôr akási béžová. Tak som zostala opäť pri čiernobielej kombinácii. Najprv som si vystrihla srdiečko z papiera. To som priložila na zafarbenú dózu a okolo okrajov som nanášala farbu na sklo systémom bodka k bodke.

Ešte som napísala nápisy a dózy boli hotové. Vyskúšala som, ktoré sa mi viac páčia. Dekorácia s druhými dózami.

Dokončené. Tie prvé dózy som darovala kamarátke, veľmi sa jej páčili. Ja som si nechala tie so srdiečkami. Nabudúce vyskúšam ešte čiernozlatú kombináciu, len si musím kúpiť správnu farbu na sklo. Toto bola inšpirácia, ako si upraviť niektoré dózy, ako ich zrecyklovať a dať im druhú šancu.

No Comments

    Leave a Reply