Menu
DIY / Inšpirácie

Obrázky na stenu

Snáď pred pol rokom som si kúpila akrylové farby a menšie pátna na maľovanie. Nevedela som si nájsť čas na maľovanie, až minulý týždeň som nechala domáce práce bokom a začala som maľovať. Chcela som vyskúšať kombináciu maľovania a dekupáž. Objednala som si ryžový papier na dekupáž. Ostatné pomôcky som už mala, tak som sa pustila do práce.

S akrylovými farbami som maľovala prvý krát a šlo to veľmi dobre. V podstate som miešala bielu farbu s iným odtieňom. Robila som 3 súpravy obrázkov. Vždy dva podobné.

Najprv som urobila na plátne ozdobné okraje. Robila som ich zo samotvrdnúcej pasty, ktorú som natlačila do silikónovej formy, hneď som ju vyklopila, natrela tekutým lepidlom a prilepila na plátno. Nechala som ju vyschnúť do druhého dňa. Hmota stvrdla.

Plátna som potom farbila.

Plátno aj ozdobný kraj som farbila aj tupovacím štetcom. Vznikla jemná štruktúra povrchu.

Obrázky som robila v odlišných farbách. Dva som ladila do okrovej pastelovej farby, dva do fialkovej a dva do zelenkavej farby. Farby som miešala, aby bol podklad rôzne farebný, ale jemne pastelový. Farbu som nechala vyschnúť a po pár hodinách som už robila dekupáž. Pripravila som si ryžový papier, trhala som ho prstami, niektorý som strihala nožnicami.

Obrázky som priložila na plátno tak, ako by mal vyzerať výsledný obrázok a prilepila som ich pomocou štetca prípravkom na dekupáž. Je to vlastne lepidlo a po pár ťahoch sa obrázok prilepí. So štetcom treba postupovať od stredu obrázka ku okraju.

Hotová dvojica obrázkov.

Ryžový papier veľkosť A4. Z neho som urobila 2 obrázky. Trhala som, strihala a niektoré kúsky dolepovala, aby bol výsledný dojem dobrý.

Tieto už hotové obrázky som dozdobila pomocou šablóny a sýtejšej zelenkavej farby.

Ozdobila som všetky rohy na plátne a s farbou som trochu prešla aj po okrajoch obrázka. Tu som použila zase tupovací štetec.

Posledné obrázky som robila podobne, tiež dozdobila pomocou šablóny.

Na zadnú časť som prilepila malé háčiky na zavesenie.

Hotové obrázky.

Obrázky sú dokončené, dúfam, že sa vám niektoré zapáčili a že si podľa tohto návodu nejaké zhotovíte. Prajem vám pekný večer.

No Comments

    Leave a Reply