Menu
Inšpirácie

Poriadok v kuchynských zásuvkách

Pred istým časom som si dala vyrobiť novú kuchynskú linku na mieru. Tým, že náš kuchynský priestor je malý, je potrebné jednotlivé časti kuchynskej linky dobre a účelne využiť. Najviac ma zamestnali zásuvky. Boli v nich potraviny v originálnych obaloch, často sa z obalov vysýpali von, obal sa občas pretrhol a v zásuvke bol neporiadok. Keďže mám rada, keď sú veci na svojom mieste, rozhodla som sa pre rázny krok. Upratať zásuvky tak, aby bol poriadok v nich udržatelný dlhú dobu.

Zásuvka v kuchynskej linke pred zmenou a potraviny v pôvodných obaloch.

Ako prvé som si vyhľadala vhodné sklené poháre rôznej výšky a k tomu ešte rozdelovače do zásuviek. Hľadala som vo vyhľadávači favi.sk. Tie rozdelovače do zásuviek som mala predtým plastové, ale neboli praktické. Teraz som si objednala bambusové. Sú pevné, dobre držia a neposúvajú sa v zásuvke.

Bambusové rozdelovače do zásuviek. Majú vysúvacie rameno, ktoré sa vysunie podľa potreby na dĺžku zásuvky.

Potraviny som z pôvodných obalov presunula do sklených pohárov s vrchnákmi. Potraviny sú tu chránené aj pred drobnými škodcami.

Ako vidieť na obrázkoch, poháre sú v rôznych veľkostiach. Praktické je, že ich možno v zásuvke rôzne usporiadať.

Najvyššie poháre som uložila dozadu a menšie dopredu. V úplne prednej časti zostalo miesto napríklad na olej a nejaké drobnosti. Zásuvku som rozdelila dvoma rozdelovačmi, čiže vznikli tri priečinky. V dvoch sú sklené poháre a v jednom priečinku drobnosti, sladkosti…

Pohľad do zásuvky zboku. Potraviny v pohároch usporiadané v zásuvke. Vďaka pevným bambusovým rozdelovačom sa pri otváraní zásuvky neposúvajú, držia na svojom mieste. Tu je ešte ukážka iného spôsobu uloženia pohárov. Najvyššie poháre nie sú vzadu ale na pravej strane. Musím povedať, že toto usporiadanie je praktickejšie. Nakoniec som dokúpila štítky na poháre a označila každý pohár.

Poriadok v zásuvke je dokončený. Manžel si nejaký čas zvykal na nový systém. Nemá rád zmeny, tak aj toto bol trochu boj. Ale už si zvykol. Tie potraviny, ktoré používame najčastejšie, sú vpredu a prístup k nim je jednoduchý. A čo je podstatné, v zásuvke je stále poriadok.

No Comments

    Leave a Reply