Menu
Inšpirácie

Natur dekor

Spálňu mám rada ak je pekne zariadená a popri tom aj útulná. Vždy sa mi páčilo, keď boli v spálni ľahké biele záclony, veľká posteľ, krásna prikrývka a veľa dekoračných vankúšov. Keď všetko spolu ladilo a hralo príjemnými farbami. A tak som sa dnes so spálňou a jej dekoráciou trochu pohrala. Zvolila som si natur dekor. Čiže ladila som všetko do bielej, krémovej, béžovej… Kúpila som si nové návlečky na vankúše a začala tvoriť.

Ako ste si všimli, návlečky sú v tónoch béžovej, bielej, aj s prvkami zlatej. Biela farba dodá často pocit čistoty, jemnosti a ladnosti. Zlatá zase pocit noblesy. Spolu s béžovou vieme takto vytvoriť dekor v prírodných , naturálnych farbách. Prvý vankúšik som dostala už dávnejšie do daru. Druhý a tretí som kúpila na @4home.sk a posledný biely s volánom na @zarahome.com. Dokúpila som si ešte veľkú prikrývku na posteľ na @westwing.sk.

Prikrývka má štruktúrovaný vzor, čo je pri prírodných či jesenných tónoch typické. A opäť tá béžová sa v kombinácii s bielou rozžiari a dokáže interiér presvetliť. Takže som ladila s bielym plédom a bielou dekou.

K dekám a vankúšom patria aj drobné dekoračné predmety. Napr. podnos, sviečka, váza, kvety, či taška. Alebo dlhý lopárik ako podnos na ovocie, či raňajky.

K postely patrí aj nočný stolík s lampou, svietnikom, fotkou a slúži aj na odloženie knihy alebo časopisu. Ak je na ňom miesto pre zeleň, je to pekné ale aj zdraviu prospešné, pretože izbové rastliny čistia vzduch.

Všetko je už pripravené a môže začať samotná dekorácia. Opäť všetko podľa vlastného vkusu a fantázie.

Vankúšiky sú už na postely, trochu porozhadzované, nie pravidelne naukladané. Takto sa mi to páči viac.

Tak takto dopadla premena spálne v prírodných odtieňoch. Dúfam, že sa vám páčila a možno vás aj trochu inšpirovala.

No Comments

    Leave a Reply