Menu
Inšpirácie / Uncategorized

Prípravy na adventný čas

Začiatkom decembra začal Advent. V prvú adventnú nedeľu, sme zapálili na adventnom venci prvú sviečku. Prípravy na advent som začala prípravou adventného venca. Tento rok som to poňala inak ako predošlý rok. Predtým som uložila sviečky na veľký drevený lopár a okolo nich uložila do oblúku šišky. Tento rok som chcela zmenu a na prípravu som použila môj obľúbený etažér..

Na spodok etažéra som vložila igelit, naň aranžovaciu hmotu, ktorú som pred tým namočila do vody. Do hmoty som postupne zapichovala halúzky tuje a čečiny. Do prostriedku etažéra som postavila 4 rôzne vysoké sviečky.

Vrch čečiny som ešte ozdobila kúskami strieborného drôtika a malými šiškami. Na sviečky som nalepila po obvode ozdobné perličky. Tie urobili adventný veniec viac sviatočný.

Druhý poschodový etažér som tiež obliekla do zimného šatu. Jesenné dekorácie som vymenila za domčeky a anjelikov, tak typické pre zimu a Vianoce.

Etažér mám stále v kuchyni na kuchynskej linke. Stojí v kútiku a trošku oživuje ten bežný kuchynský priestor.

Adventná výzdoba pokračovala aj na kuchynskom okne. Na parapetu som položila ozdobnú girlandu a k nej pribudli opäť domčeky, stromčeky a iné dekoračné predmety.

Domčeky so svetielkami. Majú svoje čaro a vytvárajú krásnu atmosféru.

Z kuchyne sa presunieme do spálne. Tu dostal svoje miesto venček, ktorý som vyhrala v súťaži na Instagrame. Je typicky zimný. Z výhry som mala veľkú radosť a urobila som pár fotiek.

Venček je vytvorený zo sušených makovíc, žaluďov a pod. Nakoniec prestriekaný striebornou farbou.

Celkový pohľad do časti spálne s venčekom na stene.

Zmenou prešla aj tabuľka v predsieni. Je to vlastne rám na obraz. Na spodnej podložke je nalepená tabuľková tapeta, na ktorú sa dá písať kriedou. Obrázky na tabuľke prispôsobujem ročnému obdobiu. Nakreslila som na ňu venček s nápisom Merry Christmas.

Keďže venčekov u mňa nie je nikdy dosť, tak som si vytvorila ešte malé venčeky z tuje. Jeden je na stene v kuchyni a druhý som zavesila na vchodové dvere.

V posledných dňoch u nás pár krát snežilo, čo nebýva často. Je to skôr vzácnosť. Naposledy cestou z tréningu tiež snežilo a pri ceste sa na mňa usmieval tento malý snehuliak. Pripomenul mi, že je tu čas Adventu a za chvíľu aj čas Vianoc.

No Comments

    Leave a Reply