Menu
Inšpirácie

Rám na obraz

Nedávno sme maľovali spálňu zo žltej na sivú a potrebovala som tomu prispôsobiť aj dekorácie na stenu. K sivej sa mi páči hlavne biela farba, ktorá vytvára pekný kontrast. Pri dekoráciách som mala ešte jeden problém. Nemohli sme vŕtať do jednej steny, lebo prístroj nám stále pípal a ukazoval, že sú tam elektrické káble.

Kúpila som si na inzerát jednoduchý rám na obraz za 5 eur. Bol čierny, tak som ho natrela bielou farbou. Chcela som dosiahnuť starodávnejší vzhľad a preto som si kúpila silikónovú formu s ornamentami a tvarovaciu hmotu. Lepidlo som už mala kúpené dávnejšie. Pomôcky som mala pripravené, tak som mohla tvoriť.

Použila som kriedovú farbu. Na vrchu je tekutina, farbu treba dobre premiešať. Trochu farby som odliala do misky a pridala trošku vody. Ale bola trochu redšia ako som chcela. Lepšie by bolo, keby som ju neriedila. Na rám som naniesla dve vrstvy farby. Keby som farbu neriedila, stačila by jedna.

Silikónová forma a tvarovacia hmota. Hmotu som prstom zatlačila do želaného ornamentu a nechala schnúť 24 hodín.

Hmota na vzduchu stvrdla a potom sa dala z formy opatrne vytlačiť.

Hotové komponenty.

Lepidlo som naniesla na spodnú stranu a časť ornamentu nalepila na rám. Pridržala som ho asi 30 sekúnd. Potom už držal dobre.

Rám je hotový a mohla som ním dekorovať stenu. Nezavesila som ho, oprela som ho o stenu. Vložila som do neho iný menší obraz, aby sa stena trochu zaplnila.

Stena pred úpravou

Stena po úprave

Prajem vám pekný večer.

No Comments

    Leave a Reply