Menu
Inšpirácie

“Refresh” pre terasu

Vonku je už príjemné a teplé počasie, ktoré nás láka von do záhrady a tiež na terasy. Naša terasa by potrebovala už nejaký “refresh”, ale nie je čas, ešte sa dokončuje okolie domu, ktorý sa prerábal. Terasa nie je prekrytá. V tomto období je u nás čas rodinných osláv a posedení a tak som sa snažila terasu nejak pekne pripraviť.

Poňala som to v takom vidieckom, ale aj sviatočnom štýle. Stôl na terase nemá už peknú farbu, vplyvom počasia vybledla, Kúpila som si látku vo fialkovom odtieni s drobnými kvietkami. Ušila som obrus na stôl a po okrajoch som našila krajku. Doma mám už dávno kúpené biele drevené svietniky, tie som tiež využila na dekoráciu. Tak isto som použila štólu, ktorá je síce priehľadná, ale na kombináciu s iným obrusom vhodná.

Terasa pred úpravou.

Obrus, štóla na stôl, svietniky a drevený stojan na fľaše.

Na prípravu stola som použila dva druhy prestierania a rôzny servis riadu, aby to nebolo všetko úplne rovnaké. O pestrosť sa postarali kvety zo záhrady. Kvety som nadekorovala do stojana na fľaše. Do jednotlivých priehradiek som vložila poháre na zaváranie a do nich kvety. Vyzeralo to celkom dobre.

Do prostriedku stola som dala pekný ružový muškát a okolo neho rozložila ešte drobné kvietky.

Dopadlo to asi takto.

Toto bola malá ukážka, ako zmeniť už trochu ošumelú terasu na niečo krajšie, príjemnejšie, vidiecke. Možno aj vaša terasa potrebuje malý “refresh”, tak sa nebojte a pustite sa smelo do toho!

Pekný večer.

No Comments

    Leave a Reply