Menu
Inšpirácie

Srdiečko z limoniek

Srdiečko z prútia som si urobila ešte na jar. Bola to jarná dekorácia k Veľkej noci. Obalila som ho vtedy bahniatkami. Až do včera bolo opreté o stenu pred vchodovými dverami, len bolo už také úbohé. Najprv som si myslela, že ho ozdobím šípkami, ale potom som zbadala, že sú v záhrade ešte rozkvitnuté kvietky limonky. Nazbierala som ich a srdiečko som ozdobila tymito kvietkami.

Nedávno som si takto urobila venček na dvere. Farebne síce neladí, nie je pravidelný, ale robila som ho asi na tri krát, lebo kvietky kvitli postupne. Tak preto tá farebná nerovnosť.

Refresch srdiečka sa začal. Najprv som odstránila halúzky bahniatok. Boli pripevnené obyčajnou niťou, čiže šlo to jednoducho. Ostalo čisté srdiečko z prútia.

Pripravila som si ružové a biele kvietky, niť na šitie a nožnice. Kvietkov nebolo veľa, tak som ich niťou pripevňovala iba v jednom rade za sebou. Ideálne by bolo ich dať viacej, srdiečko by bolo hustejšie. Tvorila som z toho, čo som mala.

Týmto spôsobom som urobila aj druhú polovičku a srdiečko bolo hotové. Ešte som hore v strede vyčnievajúce prútie trochu skrátila. Nastal priestor na dekoráciu srdiečka.

Opäť si našlo miesto pri stene pred vstupom do domu.

Tak čo poviete na výsledok? Mne sa tá spontánna premena celkom zapáčila. Možno je to inšpirácia aj pre vás. Prajem veľa tvorivých úspechov.

No Comments

    Leave a Reply