Menu
Inšpirácie

Stromčeky zo šišiek a vianočná hviezda

Cez víkend sme boli s vnúčatami v parku a nazbierali sme pár veľkých šišiek. Chcela som ich využiť na vianočnú dekoráciu, len som rozmýšlala, ako. Šišky boli aj väčšie aj menšie a tak ma napadlo urobiť z nich stromčeky.

Šišky som trochu zafarbila bielou farbou, aby vyzerali ako zasnežené. Farbila som pomocou tupovacieho štetca, ale dá sa aj obyčajným štetcom, či hubkou na riad.

Ako podstavec pre stromček som použila črepník zo zostrihaných vresov. Šišku som postavila do prostriedku a prilepila tavnou pištoľou.

Keď idem do obchodu s kreatívnymi potrebami, občas si nejaké veci kúpim, ktoré sa mi neskôr zídu. Tak to bolo aj s bielymi ozdobnými perličkami, ktoré som na šišky nalepila. Práca bola jednoduchá, lebo perličky boli samolepiace.

Črepníky som ešte ozdobila sivou čipkou, ozdobným špagátikom a krúžkom na servítky.

Menšiu šišku som dala do menšieho črepníka a oblepila som ho zvrchu perličkami. Do črepníka som vložila aranžovaciu hmotu a na ňu prilepila šišku. Vrch som obložila trochou zelene. Ale samozrejme dá sa to aj inak.

Na špic šišiek som nalepila badián a stromčeky zo šišiek boli dokončené.

Dekorácie.

Ešte jeden dodatok. Kúpila som si časopis Pekné bývanie a v ňom našla krásnu vianočnú hviezdu z konárov. Tak sa mi zapáčila, že som si aj ja jednu spravila. Manžel má odložené paličky – konáriky, ktoré mu postupne kradnem. Konáriky som skrátila na rovnakú dľžku, zvolila som 50 cm.

Z paličiek som poskladala hviezdu a kde sa dalo, pospájala som ju tavnou pištolou. Nie všade sa to dalo, lebo paličky neboli rovné, ale hviezda držala pokope. Nakoniec som ju omotala drôtikom so svetielkami. Výsledný efekt sa mi páčil.

Sme na konci. Dnes to bola opäť inšpirácia, ako si jednoducho vyrobiť vianočnú dekoráciu. Nestojí veľa, dá sa pri nej improvizovať a prispôsobiť si ju vlastným potrebám. Pekný deň prajem.

No Comments

    Leave a Reply