Menu
Inšpirácie

Sušené kvety v interiéri

Mám rada všetky druhy kvetov. Čerstvé kvety vo váze, ale aj sušené kvety. Tie sušené vedia tiež urobiť parádu. Najčastejšie suším ruže, ktoré dostávam na narodeniny alebo meniny. Asi dva roky dozadu som si zasadila limonky a potom som ich sušila. Teraz mám plnú krabicu bielych a ružových limoniek. Občas ich aranžujem do venčekov alebo kytíc s ružami. Spolu im to pekne ladí. Nedávno som urobila kyticu do vázy. Položila som ju na drevenú lavicu pri stene.

Do kytice som dala bledé ruže a pár bordových ruží. Doplnila som ich bielymi aj ružovými limonkami aj gypsomilkou. Gypsomilku si väčšinou vyberiem z kytíc, ktoré dostanem a nechám ich usušiť. Odložím do papierovej krabice a keď potrebujem, použijem ju.

Keď kvitnú hortenzie, robím si z ich kvetov venčeky. Po usušení zmenia farbu, ale stále zostanú pekné. Jeden venček mám v kuchyni a jeden na stene s poličkami a obrazmi.

Venček na stene som si kúpila. Ako čerstvý bol dosť tmavý, moc sa mi nepáčil. Po usušení sú jeho farby jemnejšie a teraz pasuje do našej obývačky. Zavesila som ho na stenu medzi kovové svietniky.

Na drevenej lavici som mala donedávna vázu so sušenými makovicami. Dekorácie rada mením, podľa toho, čo je poruke.

To srdiečko na poličke som robila ešte na jeseň. Po usušení je stále pekné, takže má v obývačke svoje miesto.

Vázu so sušenými ružami som položila najprv na čierny konzolový stolík, ale kútik bol pre mňa veľmi tmavý. Napriek tomu som spravila pár záberov.

Kútik s ružovou ružou. Táto časť si žiada sviežu farbu.

Sušené kvety majú u mňa svoje miesto. Teraz je čas čerstvých kvetov a tie využívam naplno. Momentálne kvitnú ruže a moje vázy sú plné ruží rôznych farieb. Ale o tom až nabudúce.

No Comments

    Leave a Reply