Menu
Inšpirácie

Tabuľka na poznámky

Už dlhšiu dobu som sa chystala na výrobu nástennej tabule do kuchyne. Veľmi sa mi páčia tabule s tabuľovou farbou, na ktoré sa môže písať kriedou. Dnes som si ju vyrobila. Nebolo to vôbec náročné, lebo namiesto tabuľovej farby som si kúpila samolepiacu tabuľu – špeciálny čierny papier. Dá sa naň písať kriedou a je to niečo ako tapeta.

Pôvodne som šla kúpiť farbu, ale na internete som videla, že sa predávajú tieto samolepiace tabule, tak som ju v obchode pohľadala a aj našla. Dokúpila som ešte jeden väčší rám na fotografie a materiál som mala pripravený.

Pomôcky:

samolepiaca tabuľa , rám na fotografie, biela krieda, drevené štipce, objstranná lepiaca páska

Rám na fotografiu som rozobrala, odstránila som sklo a predný papier. Zostala len spodná časť a samotný rám.

Samolepiacu tabuľu som odmerala tak, aby časť prečnievala a dala sa zahnúť na spodnú stranu. Potrebnú veľkosť som odstrihla nožnicami.

Zo samolepiacej tabule som stiahla spodnú vrstvu (tak ako pri tapete) a vrchnú čiernu vrstvu som opatrne prilepila na podložku.

Nalepenú samolepiacu tabuľu som dlaňou dobre uhladila, aby sa prilepila na podklad. Prečnievajúce okraje som zahla na spodnú časť. Hotovú časť som vložila do rámu.

Tie fľaky asi od mojich prstov som zotrela vlhkou handričkou.. Na tabuľu som ako prvé prilepila dva drevené štipce. Tieto štipce mám už dávno, občas nimi uzatváram malé vrecká. Lepila som ich obojstrannou páskou. Tú som si zobrala od manžela.

Z pásky som odstrihla tenký pásik a ten som nalepila na zadnú časť štipca.

Z nalepenej pásky som opatrne špicom nožíka odlepila vrchnú žltú vrstvu.

Po odstránení žltej vrstvy som štipec priložila na tabuľu a dobre pritlačila. Potom som prilepila ešte jeden.

Tabuľu som popísala bielou kriedou, štipcami pripevnila poznámky a ozdobu a bola dokončená. Toto je výsledok.

Tabuľka v kuchyni.

Keď som už bola taká rozbehnutá a “namotivovaná”, tak som ozdobila ešte drevenú podložku podobným spôsobom.

Najprv som vystrihla z papiera ovál, aký som potrebovala. Ten som obkreslila na samolepiacu tabuľu a potrebný rozmer vystrihla.

Z vystrihnutého rozmeru som odstránila spodnú vrstvu a samolepiacu tabuľu nalepila na drevenú podložku.

Podložku som trochu ozdobila, popísala a zavesila na stenu na chodbe.

Tú kytičku som zase prilepila pomocou obojstrannej pásky a tiež aj špagát na zavesenie na zadnej strane podložky. Pri špagáte som žltú vrstvu ponechala.

Hotový obrázok.

Sme na konci. Toto boli opäť nejaké inšpirácie. Snáď sa vám zapáčili a pomocou tohto návodu si tiež niečo pekné vytvoríte. Prajem vám pri tom veľa pohodových chvíľ.

No Comments

    Leave a Reply