Menu
Inšpirácie

Tekvičky

Tento rok som sa rozhodla, že k jesennej dekorácii si vyrobím tekvičky doma. Z minulého roka mám nejaké kúpené, tie dávam von do exteriéru, ale v interiéri môžem použiť aj látkové tekvičky. Pohľadala som staré vyradené tričká, kúpila balík vaty a pustila sa do práce.

Toto sú vyradené tričká, ale to tmavé som nepoužila. Našla som ešte jedno zelenkavé a tak vznikla aj zelenkavá tekvička. Začala som tým, že som vystrihla z trička obdĺžnik 40x20cm.

Obdĺžnik som preložila na polovicu a boky zašila. Šila som ručne, ale kto chce, môže využiť aj šijací stroj.

Potom som nazberala horný okraj tak, ako keď sa “fercuje”. Nitky boli po oboch stranách voľné, aby sa dali stiahnuť. Vznikla vlastne čiapka.

Túto čiapku som zvnútra vyplnila vatou a spodný okraj zase “zafercovala” a voľné konce stiahla a ukončila uzlom. Tým som tekvičku uzavrela. Potom som zvonka niťou ľahko previazala tekvičku tak, aby vznikli ľahké záhyby – brušká. Niť som ukončila na vrchu v prostriedku.

Do prostriedku tekvičiek som prilepila stonku. Tú som spravila z halúzky z našej slivky. Stonku som lepila tavnou pištoľou.

Tekvičky boli hotové. Mohla som ich ešte dozdobiť stužkou, špagátom, ale mne sa páčili takéto jednoduché. Pekné by boli zo vzorovanej látky, také urobím možno nabudúce.

Dekorácie s tekvičkami.

Tekvičky sú hotové. Výhoda výplne vatou je v tom, že si tekvičku pomačkaním upravíme do správneho tvaru. Tiež nitky, čo tvoria záhyby sa dajú posúvať. Dnešná inšpirácia pre vás je na konci. Možno som niektoré z vás motivovala a vyrobíte si tiež vlastné tekvičky. Prajem ešte pekné nedeľné popoludnie.

No Comments

    Leave a Reply