Menu
Inšpirácie

Vianoce a príprava štedrovečerného stola

Dekorácie na Vianoce sú už dokončené a dnes sa budem venovať príprave na Štedrý deň. Mám rada, keď je všetko upratané, keď je navarené a napečené. Teším sa na tieto sviatočné dni, kedy budem iba oddychovať. Ako sa vraví, Vianoce sú sviatky pokoja. Stretne sa celá rodina a konečne máme čas na seba. Prípravu štedrovečerného stola som ladila skôr v prírodnom tóne.

Keďže náš dom je malý a nie je tu veľa miesta, musíme sa tu zmestiť aj s vianočným stromčekom. Tento rok máme menší stromček, tak to šlo ľahšie ako inokedy.

Tento rok som kúpila menší koberec pod konferenčný stolík. Zvolila som bledší s jednoduchými vzormi. Sedačka je už staršia, je na nej elastický bledý poťah, k tomu pár vankúšov a dojem bielej obývačky je hotový. Spolu s vianočným stromčekom vytvárajú interiér k Vianociam. Teda aspoň mne sa taký páči.

Prípravu štedrovečerného stola som poňala v jednoduchom štýle. Taniere sú už neni moderné, používali ich ešte moji rodičia, ale sú pre mňa akýmsi symbolom našich Vianoc. Takže máme ich vždy na Štedrý večer.

Na stôl som položila pár vetvičiek zo stromčeka, šišky a do prostriedku drevené vysoké svietniky so sviečkami.

Na drevené svietniky som navliekla malé venčeky, pôsobia viac sviatočne. Do veľkej vázy som vložila vetvičky a tie trochu ozdobila. Ľanové obrúsky som oživila krúžkom na obrúsky a malou vetvičkou.

Dnes to bola len malá prehliadka z prípravy Vianoc a štedrovečerného stola. Niektoré fotky som sem nemohla dať, mala som s tým nejaký problém, nešlo to. Tak aspoň niečo. Snáď sa vám páčili a možno som vás trošku inšpirovala. Prajem vám pekný večer.

No Comments

    Leave a Reply