Menu
Inšpirácie

Vianoce u nás doma

Vianoce sú najkrajším obdobím roka a preto mi veľmi záleží na ich príprave. Posledné roky už nestresujem či mám umyté okná, či je všetko tip top. Naučila som sa, že Vianoce sú sviatky pokoja. Samotnú prípravu si užívam a robím ju s radosťou. Základom je vianočný stromček, napečené vianočné pečivo a samotné dekorácie. S dekoráciami začínam počas adventu adventným vencom. Jeho prípravu som popísala v predošlom príspevku.

Na obrázku v pozadí vidieť náš vianočný stromček. Je z našej záhrady. Pred pár rokmi sme si v záhrade zasadili malé ihličnaté stromčeky s tým, že keď narastú, budeme mať vlastné vianočné stromčeky. Tento je už posledný. Je veľmi veľký, manžel skrátil iba vrch stromčeka. Chcela som, aby v priestore pekne vynikol, tak som ho ozdobila decentne.

Svetielka na stromčeku sú poriedko, jednoducho mu nestačili. Ale v konečnom dôsledku som s ním spokojná. Ako sa hovorí: v jednoduchosti je krása.

Deň pred Štedrým dňom u nás krásne snežilo. Záhrada bola pokrytá bielou perinou. Bolo to milé prekvapenie. Sneh je vidieť aj v obývačke za oknom.

V rámci dekorovania som vymenila obliečky na dekoračných vankúšoch. Majú aktuálne vianočné motívy.

V spálni som tiež urobila malé zmeny. Namaľovala som jednoduchý obrázok a vložila som ho do rámu na fotky. Veľké zrkadlo som ozdobila vetvičkami tuje a na šatníkové skrine som zavesila malé venčeky.

Kútik za dverami dostal jednoduchú výzdobu. Mám tam nový biely stolík s policou, aby som naň mohla odkladať rôzne veci.

V obývačke aj v spálni mám bambusové rebríky. Dekorácie na nich aktuálne mením. Sú tam svetelné reťaze, hviezdy či bábiky.

Adventný veniec je pripravený, vianočný stromček ozdobený a ešte treba pripraviť stôl na Štedrú večeru. Mala som iba matnú predstavu, ako ho pripraviť. Vedela som, že do prostriedku chcem dať girlandu a viacero sviečok. Okolo girlandy som potom omotala svetelnú reťaz. Na konci stola som postavila vysoké svietniky, ktoré som pred pár rokmi kúpila v jednom obchode so starožitnosťami.

Na oživenie bieleho jedálenského servisu som použila jemné kvetinové obrúsky v tlmených farbách. Po stranách som priložila ešte ľanové obrúsky v krúžkoch s korálkami.

Misky s názvom delicious podčiarkli sviatočný akcent samotného prestierania.

Na záver ešte pár záberov z obývačky.

Ešte moja maličkosť, aby ste vedeli, kto tvorí jednotlivé príspevky.

Ukážka našich Vianoc je na konci. Aktuálne sa blíži koniec roka a s príchodom Nového roka si dávame rôzne predsavzatia. Ja mám tiež jedno. Prinášať vám naďalej nové, inšpiratívne nápady, rozvíjať svoje kreatívne myslenie a vytvárať množstvo nových dekorácií.

No Comments

    Leave a Reply