Menu
Inšpirácie

Vianočné dekorácie v interiéri

Prípravy na najkrajšie sviatky v roku mám veľmi rada. Vianoce sú už za dverami a tak je čas na nové dekorácie. Každý rok si dokúpim nejaké drobnosti, napr. domčeky, stromčeky, hviezdy, či sviečky. Nazbieralo sa ich toľko, že dekorujem poličky, skrinky aj parapety na oknách. K vianočným dekoráciám patria aj svetielka, vytvárajú príjemnú a útulnú atmosféru. Dekorovala som v obývačke, v spálni aj v kuchyni.

Poďme sa teda na to moje zdobenie pozrieť. Najskôr obývačka.

Domčeky a stromčeky na poličke, teplé deky a vankúše s výraznou štruktúrou vytvárajú v zimnom období pocit tepla a útulna.

Svetielka dopĺňajú pravú vianočnú atmosféru. Večer ich vždy zapínam.

Druhá strana v obývačke. Bambusový rebrík som omotala zelenou a svetelnou girlandou. Na rebrik som zavesila deku a na ňu posadila bábiku. Vyššie som položila drevenú hviezdu. Obliečku na vankúš s vianočným motívom som si urobila sama. Bledosivú obliečku som kúpila v Sinsay a pomocou šablóny a farieb na textil som namaľovala motív. Celkom sa mi páči.

Dekorácia na konferenčnom stolíku je taká natur. Veľmi jednoduchá. Na drevený podnos som položila malú lucernu, domček, ktorý pekne svieti a čečinu.

V kuchyni na stole. Tento rok som nerobila adventný veniec. Tak ako minulý rok aj tento rok som položila sviečky na okrúhly lopár a dookola ich lemovala šiškami. Je to tiež jednoduchá a nenáročná vianočná dekorácia.

Drevený lampáš trochu ozdobený halúzkou z kríka, čo rastie na plote.

Konzolový stolík pri stene s dekoráciami. Drevené svietniky so sviečkami a veľký drevený anjel. Na drevenom stolíku zase čečina vo váze. Tá je typická pre zimné, či vianočné dekorácie.

V spálni mám tiež jeden bambusový rebrík. Zavesila som naň ozdobné čižmy, tak typické pre Vianoce. Na komodu som položila sviečky na podlhovastý lopárik.

V kuchyni na parapetnej doske. V obchode Butlers som si kúpila vianočnú girlandu a za ňu som na okne poukladala domčeky, stromčeky a iné dekoračné drobnosti. V strede si našla svoje miesto moja nová čemerica. Záclonu som po okrajoch zopla štipcami s hviezdami a konečný efekt bol docielený.

Toto bol krátky prehľad mojich tohtoročných vianočných dekorácií v interiéri. Mám rada tento predvianočný čas a prípravy na najkrajšie sviatky roka, na Vianoce. Ak ste tu našli inšpiráciu, som rada a teší ma to. Prajem vám krásny adventný čas.

1 Comment

Leave a Reply