Menu
Inšpirácie

Vianočné hviezdy a ozdoby

V rámci vianočných príprav som sa dostala k tvorbe vianočných hviezd z papiera a k ozdobám zo sušených pomarančov. Pomaranče som nakrájala na kolieska a sušila som ich asi 2 týždne na radiatore. Kúpila som si desiatové papierové vrecká, klinčeky a badián.

Veľké hviezdy som robila z desiatových vreciek a malé z obyčajného papiera.

Na 1 veľkú hviezdu treba 8 vreciek a lepidlo Pritt v tyčinke. Postupovala som takto.

Pripravila som si 8 vreciek.

Vrecká som spájala s lepidlom a ukladala som ich na seba, dobre popritláčala, aby sa dobre spojili. Lepidlo som nanášala tak, ako je to vidieť na obrázku. Postupovala som zľava doprava a v strede zdola nahor.

Keď boli vrecká poukladané a nalepené na sebe, označila som s ceruzkou, ako zostrihnem vrch do špicu a vystrihnem ozdobné prvky.

Teraz som znova prešla lepidlom po vrecku tak ako každý raz, čiže dole zľava doprava a v strede zdola nahor. Stranu s naneseným lepidlom som spojila s druhou krajnou stranou a tak vznikla hviezda.

Hotová hviezda.

Dekorácia.

Druhá hviezda z papiera.

Z papiera som si nastrihala 5 štvorcov 10x10cm.

Každý štvorec som preložila na polovicu dva krát, vždy vyrovnala a preložila ešte do kríža z dvoch strán a opäť vyrovnala. Išlo o to, aby bolo vidieť jednotlivé záhyby.

Potom som 2 bočné časti preložila tak, ako vidíte na obrázku.

Tie zvyšné dva špice som priložila tiež k stredu a vznikol štvorček. Takto som poskladala všetkých 5 štvorčekov.

Štvorčeky som zlepila tak, že som na jednu celú stranu štvorčeka naniesla lepidlo a druhý štvorček priložila a pritlačila, aby sa dobre spojili. Takto som postupne spojila všetkých 5 štvorčekov. Na poslednú stranu štvorčeka som naniesla lepidlo a spojila som ju s druhou krajnou stranou a vznikla hviezda.

Hotová hviezda.

Dekorácia.

K hviezdam som si vyrobila ešte ozdoby z pomaranča. Do pomarančov som napichala voňavé klinčeky. Vôňa sa šírila celou miestnosťou. Pekne sa vynímali v miske na stole. Ozdoby zo sušených koliesok pomaranča som dozdobila badiánom, vetvičkou tuje a drevenou korálkou. Keď postavíme stromček, ich miesto bude tam.

Dúfam, že výroba hviezd je dostatočne zrozumiteľná a ich príprava podľa návodu bude jednoduchá. Verím, že tu niekto nájde inšpiráciu a vyrobí si svoje vlastné hviezdy alebo ozdoby z pomarančov a urobia mu radosť v rámci vianočných príprav.

No Comments

    Leave a Reply