Menu
Projekty

Chodba

Naša chodba, lepšie povedané chodbička čakala dlho na svoju premenu. Nedávno sme sa s mužom konečne do toho pustili. Steny boli už dosť špinavé. Kedysi tu spával náš psík “Šarik”, ktorý už nie je žiaľ medzi nami a bolo treba hlavne vymaľovať.

Ja som chcela tento malý priestor trochu oživiť a rozhodla som sa pre jemnú zelenkavú farbu. Vybrala som si dva pastelové odtiene. Stenu, kde je vešiak, som chcela obložiť latkami tak do polovice výšky, zafarbiť a vytvoriť dojem, že je celá obložená.

Ako sme postupovali?

Pôvodná chodba.

Najprv sme odstránili všetko zo steny a poprikrývali podlahu a dvere.

Vymaľovali sme steny bledšou farbou a miesto, ktoré sme chceli obložiť latkami, sme nechali voľné.

Maľovali sme touto vodou umývateľnou farbou, pretože aj predošlá farba bola vodou umývateľná.

Kúpili sme tieto latky, čo vidíte na obrázku a s nimi sme spravili obloženie. Vyzeralo to takto.

Štyri latky išli zvisle a jedna vodorovne.. Latky sme lepili na stenu lepidlom mamut.

Túto nezafarbenú časť s latkami sme zafarbili tmavším odtieňom. Tým, že stena nebola úplne rovná, manžel vyplnil okraje vedľa latiek a steny akrylovým tmelom. Ten sa dá farbiť a nakoniec to vyzeralo takto.

Pôvodný vešiak z Ikea možno aj poznáte. Chcela som, aby bol rovnakej farby ako stena, tak som ho natrela tou istou farbou. Mala som obavy, ale našťastie to dopadlo dobre. Steny aj vešiak potrebovali dva nátery. Vešiak som na záver natrela matným lakom.

Na obrázku je vešiak po prvom nátere.

Keď bol dokončený, dali sme všetko naspäť a s celkovým výsledkom som bola veľmi spokojná. Tá pastelová farba je príjemná, svieža a ten malý priestor krásne presvetlila. Pribudli nejaké doplnky. Stolík som mala doteraz v spálni, ale už má svoje miesto tu. Dekorácie, ako klobúk a taška trochu zútulnili priestor. S tou hnedou je to také natur. Veď posúďte sami.

Ešte by som chcela spraviť niečo s tou podlahou. Premaľovať a možno pomocou šablóny urobiť jemný vzor, ale zatiaľ som na to ešte nenašla odvahu. Možno nabudúce.

Prajem vám pekný víkend!

No Comments

    Leave a Reply