Menu
Projekty

Premena chodby, kúpeľne a toalety.

Rekonštrukcia pokračuje. Dnes prinášam ukážku rekonštrukcie prednej prízemnej časti domu. Tu sme menili aj dispozíciu pôvodných miestností. Pôvodná kúpeľňa bola veľmi tmavá, malá a studená a vstupná predsieň zbytočne veľká a nevyužitá. Vstup do domu je teraz na mieste, kde bola pôvodná kúpeľňa a v pôvodnej predsieni sa našiel priestor na novú , väčšiu a slnečnú kúpeľňu. Ako sa nám to všetko podarilo, posúďte sami.

Pôvodná predsieň a vstup do domu.

Vpravo menší otvor je vstup do pôvodnej kúpeľne – ten sa zamuroval. Ako vidieť, vpravo bola kúpeľňa malá, úzka, tmavá a aj studená. Vidieť tam malé okno, tam sa urobil nový vstup do domu a miesto kúpeľne vznikla chodba. Ten druhý väčší otvor bol nanovo spravený a slúži teraz ako prechod zo vstupnej chodby do predsiene. Kde sú na obrázku presklenené dvere, to bol pôvodný vstup do domu. Teraz je tam veľké okno a nová kúpeľňa.

Pohľad od vstupných dverí. Vľavo prvý otvor je nový prechod do novej chodby. Ďaľší otvor je vstup do toalety. Vľavo oproti otvor do kotolne a prechodovej chodby do zadnej izby – v predošlej premene ste mohli už vidieť. Otvor vpravo je vstup do kuchyne.

Nová priečka v predsieni, nové okno miesto starých vstupných dverí a zároveň nový priestor pre novú kúpeľňu. Vpravo prechod do chodby, ktorá vznikla namiesto starej kúpeľňe. Tam sa nachádza aj nový vstup do domu.

Budúca nová kúpeľňa

Hotová kúpeľňa.

Pôvodná toaleta.

Nová toaleta.

Ešte tu nie je sifon pod umývadlom namaľovaný bielou farbou. Musel sa nadrábať, lebo nesedel s pripravenými prípojkami .

Pôvodná kúpeľňa.

Na stene, kde je okno sa vybúral otvor na dvere, miesto starej kúpľne je teraz chodba a hlavný vstup do domu.

A nová predsieň zmenšená o priestor na novú kúpeľňu. Stále zostalo dosť miesta.

No Comments

    Leave a Reply