Menu
Projekty

Premena kuchyne

V každej domácnosti príde obdobie, kedy sa nám zdá naša kuchynská linka opotrebovaná a je potrebné ju vymeniť. U nás nastala táto situácia nedávno. Nešlo však o to, že by kuchynská linka doslúžila, ale potrebovala som kuchynskú linku do apartmánového domu, ktorý sme prerobili zo staršieho domu po starých rodičoch. Rozhodla som sa, že si domov kúpim novú linku a do prerobeného apartmánového domu pôjde moja pôvodná linka.

Teraz je v móde trend bielej kuchynskej linky, páči sa aj mne a tak som sa tiež rozhodla pre bielu. Nie je čisto biela, v dekore sú aj béžové prvky. Všetko ostatné som nechala pôvodné, lebo veľa energie a peňazí zhltol práve apartmánový dom. Náš dom je veľmi malý a úzky a tak stále musím pracovať s malým priestorom. Veľa možností som nemala, ale zdá sa mi, že sme v rámci našich možností využili priestor celkom dobre.

Pôvodná kuchynská linka.

Pôvodná kuchyňa
Pôvodná kuchyňa

Pôvodná kuchynská linka aj s neporiadkom, nebol čas upratovať, išlo sa demontovať. Začali sme od horných skriniek.

Pokračovali sme spodnými skrinkami. Problém nám robilo vyrezanie otvoru pre kuchynský dres, manžel sa pri tom “zapotil”. Tiež spojenie dvoch kusov pracovnej dosky sme robili prvý krát, ale zvládli sme to.

Montáž linky nebola jednoduchá, nemali sme s tým skúsenosti, trvalo nám to dlhšie, ale nakoniec nás výsledok potešil.

V novej kuchynskej linke je chladnička zabudovaná. Chladnička je dostatočne veľká, je na celú výšku. Mrazničku máme už dávnejšie v inej miestnosti.

Nevedela som sa rozhodnúť, ktoré úchytky by sa k linke hodili. Spočiatku po namontovaní sa mi zdali moc masívne, ale potom som si zvykla. Sú praktické.

Pribudli aj nejaké dekorácie. Ešte nie je všetko dokončené, chýba horná ozdobná lišta a nejaká polička, či závesný systém. Časom to doladím.

Pôvodná linka má teda miesto v prerobenom apartmánovom dome, s novou pracovnou doskou a s novými úchytkami. Dobre som ju poumývala, sporák riadne vyčistila a slúži ďalej.

Premena mojej kuchynskej linky je na konci. Je to pomerne jednoduchá premena v malom priestore. Pôvodná kuchynská linka dostala tiež priestor v novom prostredí. Takže sme trochu “recyklovali”. Čo si myslíte o oboch premenách?

No Comments

    Leave a Reply