Menu
Exteriér / Projekty

Vonkajšie úpravy

V časti “Projekty” ste si mohli pozrieť prerábku domu rozdelenú do viacerých častí. Dnes by som sa chcela zamerať na vonkajšie úpravy. Tie boli veľmi náročné. Kopali sa nové odpady, viedli potrubia z horného aj dolného bytu. Najväčší problém bol, že sme na svahu, museli sa robiť nové oporné múry, schody, chodníky, trávniky atď. Pôvodný oporný múr sa už rozpadával, manžel ho rozobral a urobil poriadne znova tak, aby vydržal zase roky.

Úpravy sú eše stále neni dokončené, ale z väčšej časti už áno. Postupne sa veci dorábajú. Veľa práce zabral odpad, ktorý sa nazbieral po rekonštrukcii. Celý dvor bol plný, zaprataný doskami, tehlami, sutinou, radiátormi, zeminou…Odvážal sa na niekoľko krát. Až potom sme sa mohli posunúť ďalej a začať so samotnými úpravami.

Ako sme postupovali?

Takmer dokončené. Fotila som po silných dažďoch, oleandre sa zohli až k zemi, všetky kvety boli veľmi “ubité”.

Neviem, odkiaľ sa toľko zeme nazbieralo, ale zapratala celý priestor až po oporný múr. Najprv sa musela poprenášať na iné miesta, vyrovnal sa nerovný povrch, zakopali nové potrubia a pod.

Priestor po úprave. Nový trávnik, presadené kríky z inej časti záhrady. Mnohé sa ujali, niektoré potrebujú ešte čas, aby sa rozrástli a potom sa budú dať upraviť, zastrihnúť. Na jar zasadené kvietky už tiež narástli.

Museli sme postaviť nové schody. a nový oporný múr.

Nový múr a schody.

Pohľad zhora – zima

Pohľad zhora – leto.

Miesto nad oporným múrom. Opäť skladisko neporiadku zo stavby.

Teraz miesto na relax.

Pohľad zozadu

Nový trávnik, nový plot, ešte nie úplne dokončený a nové záhradné sedenie pre viacerých.

Takmer dokončené. Ešte treba veci doladiť, dúfam, že do jesene to zvládneme. Ani sa mi nechce veriť, že z takého veľkého neporiadku sme sa dostali až sem. Snáď budeme už aj trochu oddychovať.

No Comments

    Leave a Reply