Menu
Recepty

Ako nepribrať

Keď nemám čas na pečenie a mám chuť na niečo sladké, ale popritom aj zdravé, urobím si poháre. Sú chutné a rýchlo hotové. Manžel tieto zdravé veci nemá rád, niekedy mu chutia, ale musím pridať šľahačku, čokoládu…

Mne tieto zdravé pochúťky chutia. Tentoraz som skúsila 2 recepty a vytvorila 3 druhy pohárov.

Opäť som robila zo základných ingrediencií, pridala drobné ovocie a spontánne nakladala do pohárov.

Čo z toho vzniklo? Poďte sa pozrieť.

Čučoriedky som tentokrát nepoužila, zamerala som sa na jahody a maliny. Prvý krát som vyskúšala zdravú verziu nutely – slowtella.

Biely jogurt som zniešala s jemným odtučneným tvarohom, osladila medom a dobre vymiešala. Na osladenie môžete použiť ktorúkoľvek náhradu cukru. Ja používam aj agávový sirup

Slowtellu som pridala do menšieho množstva tvarohovej plnky a dobre vymiešala. Potom som už len tvorila. Prvá plnka čokoládová, na ňu tvarohová, maliny a znova vrstvy plnky.

Vrch som posypala posekanými mandľami, mala som ich už kúpené. Ich chuť s malinami bola fajn. A pohár dozdobila čokoládovými hoblinami – čokoládu som nastrúhala na strúhadle, kde strúham uhorky.

Toto je taký ľahký tvarohovo čokoládový – nutelový pohár.

Ďaľšie poháre som robila s jahodami a tvarohovojogurtovou plnkou.

Jahody som nakrájala a trochu zmixovala, ale možno ich stačí roztlačiť vidličkou. Tu nastal problém. Keď som ich pridala do jogurtu s tvarohom, zostalo to dosť riedke. Pomohla som si opäť zdravými chia semienkami, tie to zachránili a po stuhnutí v chladničke, mala plnka správnu konzistenciu.

Pripravila som si ešte sušienky. Tie som dala do vrecka a valčekom ich roztlačila.

Ingrediencie sú pripravené a môžeme plniť poháre. Tu som sa rozhodla na dno pohára dať najprv plnku a až potom rozdrvené sušienky .Sušienky tak nezostali suché. Vrstvy v pohároch sa nedelili tak pekne ako som chcela. Spôsobila to tá jahodová plnka. Po stuhnutí v chladničke to bolo všetko OK.

Tu išla iba jahodová redšia plnka, trochu mi to pretekalo. Nevyzeral tak pekne, zato chutil výborne. Ľahký, s jahodovou príchuťou a sušienky to to tak akurát obohatili.

Kamarátka sa u mňa zastavila a ponúkla som jej tento pohár. Len sa tak za ním zaprášilo. Veľmi jej chutil. To bolo znamenie, že poháre sa vydarili. Mne chutili tiež.

Nakoniec ešte taký súhrn všetkých druhov pohárov.

Ľahké, chutné, zdravé. Čo k tomu dodať? Treba len vyskúšať.

Prajem vám dobrú chuť!

No Comments

    Leave a Reply