Menu
Recepty

Černice v pohároch

V záhrade dozrievajú černice a preto som včera pripravila maškrtu do pohárov z černíc. Černice sú veľmi zdravé, obsahujú veľa vitamínov a minerálnych látok. Zase som pracovala s tvarohom a jogurtom, len tvaroh som mala hrudkovitý, ten je redší, tak som pridala aj chia semienka. Lepšie je použiť jemný tvaroh. Manžel si nevšimol a kúpil nesprávny. Ale my máme tvaroh radi, nevadilo nám to. Len keď si môžem vybrať, vyberiem jemný rozotierateľný tvaroh. Na poháre je ideálny.

Suroviny:

tvaroh, jogurt, cukor, agávový sirup, sušienky, chia semienka, černice, čučoriedky

Tvaroh som zmiešala s bielym jogurtom, pridala na osladenie agávový sirup a chia semienka.

Z ovocia som odložila pár kúskov na záverečné zdobenie. Černice som dala do malého hrnca, pridala trochu vody a trochu cukru. Povarila som ich krátko, asi 3 minúty. Vznikla jemná konzistencia ovocia s trochou šťavy. Kuchyňou sa šíríla úžasná vôňa. Tak isto som povarila aj čučoriedky.

Černice

Čučoriedky

Suroviny boli pripravené, prešla som na plnenie pohárov. Začala som tvarohovou plnkou.

Na ňu som pridala ovocnú povarenú zmes. Po uvarení som ju nechala vychladnúť. Pre urýchlenie som dala hrniec do studenej vody.

Potom som na ovocnú vrstvu nalámala sušienky.

Na sušienky som dala šľahačku a poháre dozdobila ovocím.

Hotové poháre

Malé poháre som robila trochu inak. použila som povarené a vychladnuté čučoriedky. Časť tvarohovej plnky som odobrala a pridala k nej trochu šťavy z povareného ovocia. Tvarohová plnka zostala prifarbená.

Tu som namiesto šľahačky pridala prifarbenú tvarohovú plnku a vrch ozdobila celými čučoriedkami.

Malá rekapitulácia

Poháre sú dokončené a to povarené drobné ovocie je v nich veľmi chutné. Chutili výborne. Možno ste tu dnes našli inšpiráciu a tiež vyskúšate tento recept. Prajem vám dobrú chuť.

No Comments

    Leave a Reply