Menu
Recepty

Poháre s mangom

V zdravom tele zdravý duch. Všetky poznáme toto porekadlo a keďže sa snažím zdravšie stravovať, tak som si pripravila nedávno poháre s mangom. S mangom som pracovala prvý krát a bola som jeho chuťou príjemne prekvapená. Tentoraz som si pripravila aj poháre do práce.

Čo potrebujeme na dnešný recept?

mango, odtučnený tvaroh, biely jogurt, chia semienka, med alebo iná náhrada cukru, nejaké oriešky alebo mandle, drobné ovocie, na ozdobu toping – dnes lesná zmes, sušienky

Mango som olúpala, vybrala kôstku a nakrájala. Drobné ovocie som mala mrazené, lebo čerstvé sa už minulo, zjedli sme. Sušienky som rozdrvila vo vrecku pomocou valčeka tak, ako v minulom recepte.

Biely jogurt som zmiešala s tvarohom a pridala zdravé chia semienka.

Časť manga som ochutila trochou citrónovej šťavy, osladila agávovým sirupom a rozmixovala. Vzniklo príjemné a veľmi chutné pyré.

Suroviny boli pripravené a tak som plnila poháre. Spravila som poháre pre nás ale aj pre seba do práce.

Na dno pohára išla jogurtovotvarohová plnka, potom rozdrvené sušienky, na ne drobné ovocie, v mojom prípade len mierne rozmrazené a naň rozmixované mango.

Na mangové pyré šla ešte raz jogurtovotvarohová plnka, na ňu pokrájané kúsky manga a malina do prostriedku. Vrch som posypala posekanými mandľami a trochu ozdobila topingom lesná zmes.

Podobne som plnila aj poháre do práce. Boli väčšie, tak sa do nich zmestilo viac vrstiev. Jeden pohár bol aj s mangovým pyré a druhý bez, čiže len s jogurtovotvarohovou plnkou, sušienkami a mrazeným ovocím…

Poháre som dala do chladničky. Vychladené chutili super. Mango má príjemnú, jemnú a lahodnú chuť. Určite má už svoje miesto v mojej kuchyni. Na záver malý súhrn pohárov.

Dobrú chuť!

No Comments

    Leave a Reply