Menu
Recepty

Zdravá pochúťka

Mala som chuť na niečo sladké, ale zároveň som chcela pripraviť niečo chutné a nie moc kalorické. Pozrela som do chladničky a pracovala systémom, “čo chladnička dá”. Vždy tam nájdem biely jogurt, dnes to bol síce grécky, viac kalorický, ale iný som nemala. Chia semienka mám stále, banány boli kúpené, hrozno máme dopestované v záhrade a je fakt chutné. A tak príprava pochúťky netrvala dlho. Najprv si pripravíme suroviny.

Príprava:

biely jogurt, chia semienka, jablkové pyré (detská výživa), banány, hrozno biele a tmavé, orechy, sladidlo, čokoládový toping

Biely jogurt dám do misky, pridám chia semienka a dobre premiešam. Ako vieme chia semienka neskôr napučia a tým aj jogurt získa dobrú konzistenciu, zostane hustejší, asi ako puding. Len toto je zdravšia verzia pudingu.

Takto pripravený jogurt dávam na dno pohára. Teraz som pripravovala dva poháre. Na jogurtovú vrstvu dám kolieska banánu. Samozrejme každý si dá ovocie podľa vlastnej chuti a recept si prispôsobí.

Pokračovala som jablkovým pyré – mala som detskú výživu, ktorú kupujem kvôli vnúčatám. To pyré som teraz použila prvý krát a dodalo poháru zaujímavú chuť.

Na jablkové pyré znova kolieska banánov. Banány som trošku poliala čokoládovým topingom, ale len mierne, aby mala pochúťka lepšiu chuť. Potom nasleduje znova jogurtová vrstva. Jeden pohár som moc naplnila, treba dávať pozor a neplniť ich až po povrch, lebo ovocie a zdobenie potrebujú ešte tiež priestor. Na to som pri druhom pohári zabudla a obsah takmer vytekal von.

Poháre sú už naplnené a je čas na ich zdobenie. Základom boli zase banány, pridala som hrozno biele aj tmavé. To tmavé ochutilo pohár veľmi dobre, dodalo mu zaujímavú príchuť. Nakoniec trochu orechov a čokolády. Pohár musí byť nie len chutný, ale musí zaujať aj vzhľadom. Veď ako sa u nás hovorí, jeme aj “očami”. Tento recept si môže každý zmeniť ako chce. Všetko závisí od vašej fantázie a chuti. Nech sa páči!

Mňamka

No Comments

    Leave a Reply