Menu
Recepty

Zdravé ovocné poháre

Pred pár dňami som mala narodeniny, bolo to v týždni a keďže ma moje susedky prekvapili darčekom, ktorý ma čakal ráno pred dverami, chcela som im aj ja pripraviť prekvapenie. Pozvala som ich na popoludňajšiu kávu a k tomu som chcela pripraviť nejakú maškrtu. Nebol čas na veľké pečenie, tak som znova robila moje obľúbené poháre. Tentoraz ovocné a opäť nesklamali.

Recept:

Čo potrebujeme?

drobné ovocie, biely jogurt, odtučnený tvaroh, chia semienka, sušienky, náhradu cukru – med, ja používam agávový sirup, nasekané orechy alebo mandle, želatínu

Začína obdobie jahôd, tak môžeme na poháre použiť jahody z vlastnej úrody. Kúpila som aj černice a bola to dobrá voľba. Dobré sú v kombinácii s čučoriedkami.

Najprv som zmiešala veľký biely jogurt s odtučneným tvarohom. Tvaroh bol riadne hustý, tak som pridala ešte jeden malý jogurt. Pridala som chia semienka, ktoré sú zdrojom proteínov, antioxidantov, energie a iných dôležitých látok. Okrem iného, postarajú sa o príjemnú konzistenciu jogurtovo-tvarohového krému.

Krém som osladila agávovým sirupom. Môžete použiť med alebo inú náhradu cukru.

Pripravila som ovocie. Jahody som nakrájala na kúsky a aj na plátky. Černice tiež na menšie kúsky.

Rozdrvila som sušienky. Rada používam značku Verbena. Majú výbornú chuť. Nasypala som ich do uzatváracieho vrecka a roztlačila ich valčekom.

Suroviny boli pripravené a tak som plnila poháre. Začala som jahodami. Na dno pohára som dala trochu rozdrvených sušienok a po okrajoch pohára ukladala plátky jahôd.

Do stredu som dala černice, na to jogurtovo-tvarohový krém a naň kúsky jahôd a nakrájané černice.

Na ovocie šiel znova jogurtovo-tvarohový krém a na vrch ovocie na dozdobenie pohára.

Vrch som posypala trochou posekaných mandlí.

Ďalší pohár s jahodami a čučoriedkami.

Pohár s černicami, čučoriedkami, sušienkami a jogurtovo-tvarohovým krémom.

Posledné poháre som robila aj so želatínou. Želatínu v prášku som uvarila podľa návodu. Nechala trochu vychladnúť a potom ňou zaliala ovocie v pohároch.

Zaliate želatínou.

Poháre sú hotové. Treba ich dať do chladničky vychladiť, potom chutia fakt super.

Dnes som ponúkla viac variant pohárov. Všetky chutili. Dokonca aj môjmu mužovi. A to on nemá rád zdravé dezerty. Potrebuje ich často doplniť šľahačkou a čokoládou. Teraz si na nich pochutil. Poháre boli lahodné, osviežujúce a popri tom aj zdravé. a diétne.

Na záver ešte krátky prehľad pohárov.

Toto bola opäť inšpirácia na niečo rýchle, zdravé a jednoduché. Poháre síce nevyzerajú tak super ako na nete, keď ich robia profesionáli, ale robím ich tak, ako viem a aby nám hlavne chutili. Mám rada ľahké recepty bez ťažkých krémov a šľahačky. Možno som vás trochu inšpirovala a tiež si niečo zdravé pripravíte.

Prajem vám dobrú chuť!

No Comments

    Leave a Reply